Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rohad meg olyan IGAZSÁGT...

Miért rohad meg olyan IGAZSÁGTALANUL gyorsan az alma?!

Figyelt kérdés
2018. jún. 11. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem rohad meg minden alma! Például a gluténtartalmú bevonattal ellátott import zöldalma sokáig üde marad, jó étvágyat hozzá minden lisztérzékenynek! Mivel például az ionizáló sugárzást egyre ritkábban használják gyümölcsök fertőtlenítésére (mert rá kell írni hogy „besugárzott" vagy „ionizáló sugárzással kezelt", azt meg ugye senki sem venné meg), ezért marad a gőzöléssel tartósítás, ami gyakorlatilag megágyaz a rothadásnak...
2018. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul fogtad ki. Az alma az egyik legszívósabb gyümölcs, régen (és nem kell ehhez semmiféle bevonat) ősszel lerakták (azért nyilván nem mindegy, hogyan) szárazabb hűvös kamrákban, pincékben, és nagyrészt hónapokig elállt, csak tavasszal kezdett el megszottyadni (nem rohadni, csak összeaszni, biztos láttál már ilyet), de attól még ehető/felhasználható maradt. Ezt most is meg lehet(ne) csinálni, az alma nem sokat változott. Csak hát most már télen is lehet gyümölcsöt kapni.

Persze, valamennyire fajtafüggő is. A jonatán pl. kiemelkedően jól bírja a gyűrődést, akad viszont olyan fajta is, amelyik kevésbé.

2018. jún. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Pont az alma? Mas gyümölcsök sokkal hamarabb megrohadnak.
2018. jún. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"ezért marad a gőzöléssel tartósítás, ami gyakorlatilag megágyaz a rothadásnak..."

BARMOK! =( (mármint akik csinálják ezt, vagyis főképp akik miatt csinálják)


Amúgy úgy értettem, hogy amikor már felvágtam/belevágtam, akkor kezdődnek a gondok... és PERCEKEN belül meglesz a baj =( Párszor - tényleg, vicc és túlzás nélkül - 3 perc is elég volt már.

2018. jún. 12. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!