Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A több darabokból összeengedet...

A több darabokból összeengedett sűrített levegőnek miért nincs olyan ereje mint egy új bontatlannak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mutatta hogy ezt meglehet így, mikor már csak kevés van benne és nincs benne akkora löket mint egy teliben akkor azokat össze lehet engedni egybe. Ez szép és jó, össze is folynak, a flakon súlya is megvan annyi mint egy újé, de a levegő ereje harmatgyenge, szinte használhatatlan. Miért van ez?

2018. dec. 31. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs elegendo tulnyomas. Ezert is hulyeseg osszeengedessel bajlodni, csak egyszintre hozod bennuk a nyomast, a meg jobban mukodobol is rossz lesz igy.
2018. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a túlnyomást nem a bennelévő sűrített gáz hozza létre?
2018. dec. 31. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:

De, hajtógázasok. Ez min kéne változtasson? Két tárolót egybeengedsz akkor kiegyenlítődik köztük a nyomás.


Ez nagyon alap dolog, bármiféle végzettség nélkül pusztán logikusan is tudni kéne. Viszont ha bonyolultabbat akarsz kérdezni akkor azt inkább a megfelelő témakörben tedd majd (a te érdekedben):

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

2018. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ezek nem kiegyenlítették egymást, hanem az egyiket rendesen álló helyzetben tartva a másikat fejjel lefelé tartva engedtem össze, és mind átfolyt, mikor megráztam a felül lévő flakont semmi sem lötyögött benne, illetve mikor megnéztem hogy jön-e még belőle valami csak egy kicsit szusszant és elhallgatott.
2018. dec. 31. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
És szerinted ha összeöntöd akkor mitől lesz nyomás a flakonban??? Gon-dol-kozz...
2018. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát nem attól ami lötyög benne folyékony formában?
2018. dec. 31. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bent nagy a nyomás akkor amikor összeöntöd a hajtógáz kijön. Akkor tudnád benttartani és megőrizni a nyomást ha nagyobb erővel tolnád befelé a cuccot, mint a bent uralkodó nyomás. Ha csak simán beleöntöd az nem lesz nyerő...
2018. dec. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!