Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Útlevél küldése külföldre...

Útlevél küldése külföldre postaként?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, mindig nagy betűkkel van írva a neten, hogy NE, de abban a szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy külföldön élek, s rövid időket tartózkodok Magyarországon. Most az utolsó rövid időmben újítottam meg az útlevelemet, de valahogy 2 hét alatt se sikerült a magyar okmányügyintézésnek ezt a feladatot megoldania (elvileg kész van, de valahol 'elveszett az éterben'; avagy több mint egy hete kering az irodák között, és senki se tudja miért; mindegy), így nem tudok itt lenni átvenni. A probléma az, hogy most több mint fél évig nem leszek az országban, ellenben az útlevél kellene nekem 4 hónap múlva. 'Hazaugrani' ezért drága és időigényes mulatság, így gondoltam átvetetném és elküldettetném rokonokkal (mondjuk Postán át, nekik van ilyen 3-4 napos, elvileg biztonságos szolgáltatásuk rá).


Kérdés: azon kívül, hogy ez mennyire necces, legális-e az útlevél postán külföldre történő eljuttatása?


2019. jan. 3. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg melyik országban tartózkodsz? Honnan utaznál haza?
2019. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most Magyarországon vagyok, holnap utazom vissza Dániába
2019. jan. 3. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Elég a személyi is:

[link]

2019. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem Dániába kell az útlevelem...ezt írtam hogy 4 hónap múlva fok kelleni Európán kívüli utazásra de Dániából, s nyárig nem leszek Magyarországon hogy felvegyem azt
2019. jan. 3. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvasható az, hogy európán kívüli?
2019. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
"Ellenben az útlevél kelleni fog 4 hónap múlvából" meg hogy már most külföldön élek, azért szerintem kiszűrhető, hogy olyan országba fogok menni, ahová kell az útlevél... A feltett kérdésemre kérek választ köszi
2019. jan. 3. 23:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad is lenne, ha az utazási kérdésekben (és máshol) nem lenne tucatjával olyan, hogy mennyi vámot kell fizetni Szlovákiában, kell-e útlevél Ausztriába, stb.


De jó, válaszolok csak a kérdésre: Levélben nem tanácsos útlevelet küldeni, de ezt a hatóság is meg szokta tenni (jelenlegi szabályozást nem tudom, de én minden útlevelemet postán kaptam.)


No ez sem a kérdésedre felel: Mi lenne, ha itt nem tudod átvenni, akkor dániai külképviseletre kérnéd, s ott ballagsz majd be érte?

2019. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt van a hivatalos tájékoztató: [link]
2019. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt azzal jönnél, hogy te már igényeltél, de elkeverte a hivatal, abban meg ne várj tőlünk semmit. Nem tudunk rájuk parancsolni, sem kideríteni, hová kavarták el.

Ebben csak a kormányhivatal tud neked megoldást találni.

Ha már külföldön vagy, akkor az ottani külképviseleten azt is el tudod mondani, hogy mi történt, s járjanak közben az érdekedben.


Mi a célország? (Van néhány a földrajzi Európa területén kívüli, ahova szintén elég a személyi)

2019. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!