Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köznevesült márkanevek?

Köznevesült márkanevek?

Figyelt kérdés
Olyan márkanevekre vagyok kíváncsi, amik a köznyelvben inkább köznevek, de valójában tulajdonnevek. Pl minden ajakápoló labello, minden mogyorókrém nutella, minden cseppalakú sminkszivacs beautyblender, minden élménymedence Jakuzzi, a polisztirol hungarocell, a mechanikus ceruza rotring, vagy a celluxra a tixó kifejezés.

2019. jan. 8. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

xeroxozni :) (manapság, a nyomtatás korában már nem annyit használják, de mikor én pályakezdő voltam, 25 éve, minden iratot xeroxozni kellett, értsd, fénymásolni)

Igyunk egy neszkafét. Akkor is, ha mondjuk tök más márka pótkávé.

Dzsip. Mindenféle terepjáróra.

2019. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fridzsider.
2019. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ugg (rondacsizma, az is ami kínai), zsilett, Barbie (minden ócska szart is annak hívnak), bambi (üdítőkre), kóla (üdítőkre)
2019. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nescafe
2019. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

minden papírtörlő wippy, minden sarokcsiszoló flex

de amikor angolul tanultam akkor a zsepit is tissue-nak tanultam, pedig az is márka de már senki nem használja rá az eredeti kifejezést, illetve ha jól tudom akkor a porszívó is hoover de kezdetben az is csak egy márka volt

2019. jan. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kleenex
2019. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem, de van, aki a Szilviának (na ez komplikáltabb is, mert eleve egy női név :D) hívja a konyhai papírtörlőt.
2019. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Labello, Jakuzzi,
ápr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!