Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit takar a British Telecom...

Mit takar a British Telecom által az állásra jelentkezőknek felajánlott videós interjú?

Figyelt kérdés

Mivel a British Telecom-nál megpályáztam egy állást Debrecenben, vissza is jeleztek, hogy videó kapcsolaton keresztűl fog az interjúm megvalósulni, tehát egy videó kamerás intejúm lesz.

Tudna nekem valaki segíteni, aki esetleg már részt vett ilyen jellegű interjún és tudja pontosan mit takar ez az egész és hogyan zajlik?

Illetve nem tudom, hogy esetleg más formában is létezik interjú a BT által?, vagy csak ez a videós?



#BT #British Telecom #videós interjú #videó kamerás #British Telecom állás #British Telecom interjú #British Telecom videós interjú
2019. jan. 10. 15:00
 1/4 anonim válasza:
Nem túl meglepő, hogy van ilyen a debreceni Britisch Telecomnál, ugyanis Conferencing Event Coordinatorok, videókonferenciákhoz adnak támogatást a külföldi felhasználóknak.
2019. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én tudom hogyan zajlik, kérdésedre a következő észrevételeim lennének:

Előszőr is, az én véleményen az, hogy ez az interjú inkább egy kérdez-felelek, mithogy tényleg egy valós interjú lenne. Amikor az én mentorom tanított, úgy kezdte, hogy egy interjú valójában egy beszélgetés, két vagy több ember között és nem egy kérdez-felelek játék.

Mivel, tudatom veletek, hogy ez a Bt-is interjú úgy zajlik le, hogy különböző egymást követő kérdésekre kell neked válaszolni, a megadott idő kereten belül, úgy hogy a másik oldalon nem tartozkodik senki.

Tehát nem egy beszélgetésről van szó, nem egy valós valaki kérdez téged, ami által egy közvetlenebb beszélgetés is kialakulhatna, úgy ahogy a normális személyes interjúkon szokott történni, hanem neked egy géppel kell társalognod.


A másik észrevételem, hogy továbbá arra kérik a kiválasztott jelentkezőket, hogy töltsék le az adobe-flash playert a böngészőjükbe, hogy létre tudjon jönni velük ez a videó kapcsolat.

Tehát azért kell letöltenünk az Adobe-Flash playert, mivel a biztonságos böngészők már nem tartalmazzák, pontosan a számítógép könnyű sebezhetősége elkerülése miatt.

Tehát ez egy potenciális veszély forrás a számítógépünkre, ami által könnyedén sebezhetővé válik a rendszerünk például egy kapott virus által.

Nem beszélve arról, hogy különböző számítógépbiztonsággal foglalkozó weboldalak is arra hivják fel a figyelmünket, hogy ne töltsük le az Adobe-Flash-Playert.


A jelentkezők azt is feltételezhetnék, hogy kémkednek utánuk, főleg akkor, ha visszautasítják annak ellenére, hogy hibátlanul teljesítette az interjút. Ugyanakkor nem lehet tudni vajon kikhez jut még el az interjúd, tehát hány ember láthatja a konkrét videó felvételed és ha így történne, akkor miért?


Én azt tanácsolnám minden jelentkezőnek, akiknek felajánlják ezt a videó interjú lehetőséget, hogy utasítsák vissza és kérjenek egy korrekt személyes interjút, ezt mindenki nyugodtan megteheti, hisz Debrecenben vagyunk a távolság is kicsi és behívhatják a jelentkezőket a személyes interjúra, ahogy más komolyabb cégeknél is így működik.

2019. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha van lehetőség személyesen és megengedik akkor mindenképp úgy érdemes menni. Egyszer próbálkoztam másik ssc-nél videó interjúval és nem ment, egyszerűen nekem ez a szituáció hogy fel kell vennem magamat videóra mesterkélt. Alapvetően HR-es és motivációs kérdéseket tesznek fel: mik az eddigi tapasztalataid, miért jelentkeztél erre a pozícióra, milyen skilljeid vannak a munkához, mit szeretsz az adott munkádban és mit nem. Egyébként egyrészt angolul van, és HR-es kérdésekre okosan motiváltan, összeszedetten kell válaszolni.
2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mert élőben nem ezt kérdezik? :D most úgy qva őszintén? nyilván nem az a szándékuk ,h elmeséld az ovodátol a diplomáig..vagy mit szeretsz szabadidődben csinálni semmit mondó fosika kérdésekkel.... de még egy 20. rangú service deskestől se kérdeznek nem oda illő dolgokat. ha meg nem tudod elmondani,miért,hogyan,meddig kérdesekre az már a saját lelkisegénységedet bizonyítja.
2019. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!