Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy 128 gigás memóriaká...

Vettem egy 128 gigás memóriakártyá de a valóságban csak 116, normális?

Figyelt kérdés

Kingston márkájú. Alapból elvileg olyan 70 mb foglalt rajta de nem értem hol van a maradék bő 10 giga. Ez így normális jelenség vagy hogy van ez?

Köszi a segítséget!


2019. jan. 11. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy hol és mennyiért vetted, nehogy hamisítvány legyen.

De akár normális is lehet az eredmény, mivel eltérő mértékegységet használnak a gyártók és az operációs rendszerek. A 128 giga tíz hatványaival van meghatározva (1000x szorzó), míg a számítógép kettő hatványaival számol (1024x szorzó) A konkrét eredmény: 128 GB = 119,21 GiB, ettől több nem lehet rajta a rendszerben ellenőrizve.

2019. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Focuscamerától rendeltem, habár ugye a Kingston kínai, ha jól tudom. Reklamáljak vagy végülis nem érdemes. Akciósan vettem amúgy 15 ezerért. 😅
2019. jan. 11. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs miért reklamálnod. Nem hamisítvány (az árából látszik), és egy 128 gigás tárolón soha nem fogsz tudni 128 gigát tárolni, ezt egy eszköz sem tudja teljesíteni.

[link]


Hogy nálad hol van a maradék 3 giga, esetleg egy formázással vagy más foglalási egységgel formázva visszakapod, vagy passz. Ha ettől függetlenül működik a kártya, akkor jó. Egyszer tele kellene írni és végignézni hogy ráment-e és visszajátszható-e minden fájl.

2019. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normális. Ha érdekel miért, a Google-t ajánlom.
2019. jan. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget!

De akkor miert aruljak mondjuk 128 gigasnak ha nem is lehet annyi?:D meg ugyanigy a tobbi is. Mondjuk a 32 gigasomra is csak 29 megy rá. Csak olyan érdekes ez. De ha igy van akkor igy van!

Koszi megegyszer.

2019. jan. 11. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Az átváltás miatt valószínűleg, mivel a kapacitások kettes számrendszerben kerek számok (64, 128, 256, stb.)

Ha a tényleges méretük is ennyi lenne, akkor az eszközök mérete így nézne ki:

128 GiB = 137,43 GB

256 GiB = 274,87 GB


Annak viszont kevés értelme van, hogy ilyen törtszámú kapacitásokat gyártsanak le és adjanak el, hiszen a közismert 128 "gigás" kártya az most 137,43 gigás lenne. Egyértelmű, hogy kettő hatványait - az első párat - fejből is tudod, és azonnal megduplázod fejben. A 128-as kártya alatti egység a 64-es. Viszont már fejben nem mondod meg, hogy a 137,43-nak mekkora a fele. De még 137-nek sem kapásból.

2019. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!