Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kézirat elküldése a kiadóhoz...

Kézirat elküldése a kiadóhoz - hogyan zajlik, mire van szükség? (Regény)

Figyelt kérdés
Valós tapasztalattal rendelkező, gyakorta publikáló személyek, írók segítségét előre is megköszönöm! Minden hasznos információra, segítségre szükségem lenne - bárkitől:) Pályázatokat már néztem a neten, de egyik sem tűnt megfelelőnek.

2019. jan. 12. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hol bukott el nálad a pályázati kiírás? Miért nem volt megfelelő?


Nem én vagyok a megszólított, mert kiadóban dolgozom, nem kiadásra vágyom. A cégünk a kisebbek közül való, nem országosan ismert.


Kezdem a technikai részével.

Word doc, vagy ezzel kompatibilis szövegfájl a legjobb.

Formázni semmit, de semmit nem kell. A címsorok előtt legyen két üres sor, utána egy.

A bekezdések szövege legyen folyamatos, nem kell a sorokat törni, nem nyomd tele tabokkal, szóközökkel.

Betűtípus, fokozat, sortáv stb. gyakorlatilag mindegy.

Erről most ennyi elég is.


Sajnos nem tudom, melyik kiadók írnak ki pályázatokat, s milyen feltételekkel. Ha van ilyen, akkor a nyertes, vagy nyertesek kapnak valamit a művükért.

Lehet, a kiadó megveszi a kéziratot, s azzal a továbbiakban teljesen rendelkezik, meg az is, hogy valamivel beszáll a költségekbe.


Sok kiadó tönkrement az elmúlt tíz évben. A megmaradottak legtöbbje éppen csak vegetál mi is.

Ha hozzánk jössz, a következő lehetőségek vannak:

Küldesz egy rövid összefoglalót. A tulajdonos elolvassa, s ha tetszik neki, akkor megkeres, s innen ezek lehetnek:

– Nem veszi meg a könyved, te a kiadás és nyomtatás költségét teljes egészében fizeti, cserébe az eladások után befolyó összeg nagyobb hányada nála marad.

Ennek a valószínűsége nulla;

– Nem veszi meg a könyvet, te bizonyos hányadát fizeti a kiadás és nyomtatás költségének, az eladásokból származó bevételen hasonló arányban osztoztok;

– Nem veszi meg a könyvet, de nevével vállalja a kiadást. A kiadás költségét 100%-ban előre kifizeted, a nyomtatás költségét 50% fizeti a kiadó. Az eladásból származó bevétel nagyobb része a tied;

– A könyv annyira rossz, hogy a nevünket sem adjuk hozzá, de magánkiadásodban megjelentetjük (tehát a kézirat gondozását elvégezzük, korrigáljuk, betördeljük, borítót tervezünk stb. Gondoskodunk a nyomtatásról is. A költségek 100%-át előre ki kell fizetned.

Ha bolti értékesítést is szeretnél, keresünk neked olyan üzletet, ahol befogadják. A boltok az eladási ár 35-55%-át maguknak követelik. Csak bizományosi értékesítés van, tehát csak az eladott példányok után fizetnek. Ha nem megy el, akkor raktározásért is pénzt kérnek.


Azt tudni kell, hogy nagyon nehéz ismeretlenként haszonnal könyvet kiadni, de a befutottak sem tudnak csak ebből megélni.


Sok sikert kívánok hozzá, de túl sokat ne várj ettől.


Esetleg meg tudod szondáztatni a könyvet online oldalakon, illetve olyan nyomdákat keresve, ahol akár 1 példányt is kinyomtatnak.

Csináltatsz mondjuk húszat, s olyanoknak adsz belőle, akiről úgy gondolod, pártatlan véleményt tud mondani.

2019. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Ez régi kérdés, csak most felugrott nekem. A Könyvmolyképző Aranymosás pályázata nagyon jó. Mindent megcsinálnak az írással, és fizetnek a kézirat forgalmazása után.
2019. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!