Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kápolnásnyéki gimnáziumba...

A kápolnásnyéki gimnáziumba milyen esélyekkel lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy kb. hány pont kell a felvételin? Az angolos osztályba szeretnék menni. Egész jó szinten vagyok angolból közel a (középfokú) nyelvvizsgához. Az átlagom magas, nagyjából 4,9. Ezek alapján izguljak, vagy ne annyira? Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 15. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Oda azok mennek,akiket a jó,normális,erős gimikbe nem vettek fel,de mindenáron ragaszkodnak ahhoz,hogy ők akkor is gimisek lesznek.Tőlünk egy pár pitcha is ment oda,2.8- as átlaggal... :) ez a szinvonal van ott!
2019. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oda kell szóbeli

felvételi?

2019. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy csak a

hozott pontok számítanak?

2019. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4,9-es átlaggal már fel is vettek! Tuti! :)
2019. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Banán103 válasza:

Én 55 ponttal jutottam be,valószínűleg kis ismerettségi rásegítéssel de a szóbelim 80%-os lett. Nem nehéz bejutni mert több osztálytársam is van aki egy szót sem tud szólni angolul és jelenleg is bukásra állnak... az angol tagozatos osztályban... A színvonal viszont egészen jó, engem is meglepett, a nulladik évben 3 külön angol órád lesz, kommunikáció, szókincs és nyelvtan. Az angol kommunikáció tanár nagyon jól tanít és értelmes feladatokkal segít a fejlődésben. Remek könyveket használunk és az interaktív tábla segítségével ez mind csak fokozódik. A személyiségét annyira nem bírom és elég sokat követel de okkal. Ezen az órán szódolgozat, felelet és fogalmazás írás formájában kérnek számon. (Ő az osztályfőnök helyettesem) Az angol nyelvtan tanár baromi jófej és remekül is tanít, róla igazából csak ennyit tudok mondani. Ezen az órán csak dolgozat formájában kérnek számon. (Ő az osztályfőnököm) Az angol szókincs órák igazából marha unalmasak, nem mondom hogy feleslegesek mert nem azok. Itt java részt a könyvben dolgozunk és szavakat gyűjtünk belőle és különböző szövegekből. Csak szódolgozat formájában kérnek számon.


Igazából egy átlagosnál kicsit jobb színvonalu iskola, bár nem árt ha tudsz angolul mert itt az egész nyelvet nem tudod megtanulni. Elég sokat várnak tőled de ha oda figyelsz órán akkor igazán könnyedén megy. Az iskola pedig (ha vonattal jársz) közel van a Velencei állomáshoz.


Remélem tudtam segíteni,

Üdv: egy jelenlegi 9.ny-es

2019. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy már neked, kedves kérdező nem aktuális, de másnak segítség lehet: én ilyen átlaggal bepróbálkoznék jobb gimikbe, az biztos.

Nem tudom pontosan milyen a gimi, de nem sok jót hallok róla ismerősöktől, barátoktól. Én az általános részébe jártam és az egy pokol volt, bár nyilván a gimnázium sokkal másabb. De én mindenkinek azt ajánlom, ha van esélye, akkor érdemes megjelölni jobb sulikat is...

2020. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az 1-es válaszolónak teljesen igaza van!!!

2020. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!