Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lejárt diákigazolvánnyal való...

Lejárt diákigazolvánnyal való utazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Szóval októberben lejárt a középiskola diákigazolványom, és lusta voltam az egyetemit még megcsináltatni mert nem is használnám nagyon.

Viszont most úgy adódott hogy vonattal mennem, és hát a diákjegy kéne.


Elég ha mondom h diák jegyet kérek, vagy be is kell mutatni az igazolvány?

És ha be kell és a régit adom oda akkor csak ránéz h megvan és annyi?

Vagy a szám alapján azonosítja?


Hosszú lett bocsi, de remélem érthető


Köszi a választ.



2019. jan. 22. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pénztáros elérheti, de nem szokta. A jegykezelő már viszont igen!
2019. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell, mert megfordítattják az érvényes matricáért. Engem már 2x büntettek meg miatta:D
2019. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a suliból egy ideiglenes diákigazolvány papírt.
2019. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha lejárt a diákigazolványod, és arra kérsz kedvezményes vonatjegyet, még ha a pénztár nem is kéri, mit csinálsz, ha viszont a kalauz igen? Ha bemutatod a régit, ÉS nem ellenőrzik a lejártát, akkor szerencséd lehet. De mi van, ha lebuksz?

Elég orosz rulettnek tűnik nekem.

Bárhogy is van, én nem biztatnálak arra, hogy így utazz, akkor sem, ha mindenképpen a diák jegy kellene.

Általában már a pénztárnál kérik az igazolványokat, amikre a kedvezményes jegy jár.

2019. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De gyorsak voltatok, köszi szépen!:) Ment a zöld. Bkvnál is a régi diák számát szoktam beütni bérletnél, eddig még semmi para nem volt belőle ha jött ellenőr sem.

De akkor ezek szerint a mávnál nem érdemes próbálkozni.

Köszi még egyszer!

2019. jan. 22. 22:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a BKV-nál is lutri érvénytelen igazolvány számot használni. Volt olyan, hogy metróhoz mentem, le, és csak én voltam ott akkor az egyedüli, akinek ellenőrizni kellett a jegyet/bérletet. Tőlem akkor elkérték a diákigazolványt is a bérlet mellé, és le is csekkolták rendesen, nagykönyv szerint:)
2019. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dont fos, haver! Én budapesten 9 évig jártam egy lejárt éves hozzátartozói bérlettel! Éljenek a lusta ellenőrök! :D
2019. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!