Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Szerintetek mi...

Boglakapi kérdése:

Mit csináljak? Szerintetek mi lehet ez? Többi lent⬇️

Figyelt kérdés
Szóval....az egész azzal indult hogy eszméletlen élénken álmodtam, néha esténként felkeltem. Aztán ez egy kicsit elkezdett múlni, mire nappal és este is van hogy alakokat, dolgokat látok és hallok amiket más nem. Ez tenyleg nincs olyan gyakran pár hete volt az első ilyen dolog. De nem csak maszatokat látok, hanem fullos felismerhető, élethű dolgokat. Nem tudom, minek lehet ez a kezdete, vagy tünetei de a második ilyen után egy picit kezdtem beparázni! Szerintetek?

2019. jan. 25. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy hallucináció. Ébren is előjönnek az álomképek. Ez a skizofrénia tünete. Ez akkor erősödik leginkább, ha felborul a lelki egyensúly. Ha felerősödik a félelem, az aggódás. Ez alkati tulajdonság, vagyis öröklött. Meg kell tanulnod együtt élned az ilyen tulajdonságoddal.

Ha nagyon zavaró és nem tudod megkülönböztetni a valóságtól, akkor keress fel egy pszichiátert ez az ő szakterületük.

Van aki direkt kábítószert vesz be (hallucinogéneket), hogy átéljen hasonlót.

A spiritiszták megszállásnak tartják.

Ahogy az álmokat, úgy a hallucinációkat is a lelkedben lezajló érzelmek befolyásolják. Ha boldog vagy pozitív dolgok jelennek meg. Ha a félelem erősödik rajtad, akkor szörnyűségek jönnek elő. Ami mégnagyobb félelmet vált ki belőled és beindul egy ördögi kör. A legsúlyosabb esetben teljesen elveszítheted a valóságot.

Ezt a tulajdonságodat a művészet területén lehet kamatoztatni. A legjobb könyvek, filmek skizofrének művei.

A lényeg! Ha el tudod fogadni magad, hogy ilyen vagy pozitívumként fogod megélni. Ha elutasítóan állsz a jelenséghez, akkor nagyon fogsz szenvedni.

2019. jan. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hallucinációk jelentését ugyanúgy meg lehet fejteni, mint az álmok jelentését.
2019. jan. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor szokott a hallucináció erősödni, mikor nem tudják elfogadni a valóságot. Ilyenkor a fantázia világába menekülnek a valóság elől.
2019. jan. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosnál voltál?

Amúgy ha engem láttok valahol akkor csak rémálmotok van :D

2019. jan. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez lehet a skizofrénia jele,kérdezd meg valahogy ha van vagy volt e valakinek a családban.
2019. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az értelmes és hasznos válaszokat! Sokat segített és el is gondolkodtam ezeken!🙏😊
2019. jan. 30. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak menj el orvoshoz, nehogy valami bajod legyen, oké? Egy Komoly orvos legalább pontosat mond, itt pedig nem 100%. Vigyázz magadra :D
2019. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobban vagy?

2019. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
-utolsó kommentelőnek- Szia! Köszönöm kérdésed, de sajnos azóta voltak hasonló halucináciok. Igazábol kicsit érdekes most ez az egész, mert ahogy mondtam, élenk álmodással kezdődött aztán jöttek az alakok, majd elkedztem hallani dolgokat. Ez egy pár hete megszűnt. De komolyan, szinte aligha talán álmodtam neha valamit. :D Azóta felélénkültek az ilyen, tudjátok, olyan félelmeim, mint pl félelem egyedül, félelem a sötétben. Nem rég (pár napja) viszont újra rohadt (de tényleg nagyon) élénk álmaim vannak. Kicsit ijesztő, mikor álmomban azt hiszem hogy az a valóság.
2019. márc. 5. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!