Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diszlexia vizsgálatot hol/hogy...

Diszlexia vizsgálatot hol/hogyan lehet kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban erősödtek meg a panaszok, először csak lassú olvasás, hibás szövegmásolás, koncentrációs zavarok voltak megfigyelhetőek alsós koromtól kezdve, azonban gimnázium 11-12. osztályában már betűk felcserélése és összekeverése, egyre lassabb olvasás, félreolvasás és egyéb más gondok kezdtek megjelenni és megerősödni. Amikor ezt realizáltam már 18 éves voltam, jeleztem az iskolában, elküldtek egy ott dolgozóhoz, aki ezekkel a problémákkal foglalkozik, de ő azt mondta nekem, hogy túl idős vagyok már, le fognak szidni a vizsgálaton, hogy miért nem előbb mentem, meg hogy ez nem gátol engem a tanulásban (csak azért mert 4,8-as átlagú tanuló voltam) és egyetemre nem is biztos, hogy felvesznek, így ebből nem lett semmi. Most itt vagyok 20 évesen, egyetemen tanulok és egyre jobban gátol dolgokban. Még ha nem is ér semmit, szeretném kivizsgáltatni, mert nagyon feszélyez és szorongok miatta. Azonban nem tudom, ezt hol kéne/érdemes kezdeményezni. Ha valaki meg tudná nekem írni, annak nagyon ürölnék.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 28. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Talán ez segít:

[link]

2019. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
diszk.hu
2023. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!