Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintem itt én vagyok a...

1Roberto1 kérdése:

Szerintem itt én vagyok a legokosabb és be is tudom bizonyítani?

Figyelt kérdés
Azért vagyok én jobb nálatok, mert meg tudok bocsájtani, nem nézek le senkit, nem beszélek úgy az emberekkel hogy megalázzam őket, ha valaki buta és fel tesz kérdést akkor válaszolok rá úgy hogy ne alázzam meg, életben a testeddel és a hangnemeddel is éreztetni lehet azt hogy butának tartasz valakit vagy megalázod, ezt nem csinálom sose, és gyakori kérdéseken se csinálom ezt amit ti csináltok itt.

#jobb vagyok #nálatok.
2019. febr. 1. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen vagyok, szóval egyforma okosak vagyunk. Vagy pedig én vagyok az okosabb, mert rögtön cáfolni tudtam az állításodat. Szép estét!
2019. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerinted te vagy a legokosabb. Ezt nem vitatom, mert hogy te minek tartod magad, azt te tudod a legjobban. Az más kérdés, hogy tévedsz. Hogy be tudod-e bizonyítani? Ez most kérdés volt? Merthogy ott a végén a kérdőjel. Nos, engem nem győztél meg. Oké, tudom, hogy kérdőjel nélkül nem lehet kérdést kiírni, de ha valóban olyan okos lennél, amilyennek tartod magad, akkor egy egyszerű nyelvtani huszárvágással át tudtad volna fogalmazni a kérdésed. Pl.:

"Szerintem itt én vagyok a legokosabb és be is tudom bizonyítani. Kiváncsi vagy, hogyan?"

Ugye, mennyivel pofásabb így? :)

2019. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
XD jó csak hülyültem de a nem megalázós rész az igaz
2019. febr. 1. 23:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg ez jobb kérdés amit írtál na igen, tökéletesség meg nem létezik, szóval nekem ez a kérdés így jó ahogy van.
2019. febr. 1. 23:32
 5/7 anonim ***** válasza:

nem mert, nem voltál humoros. a legokosabbak viccesek is.és nem eredeti ez a kérdés átfogalmazása néhány már létező valódi bölcsességnek.

"....embernek lenni mindig minden körülményben"

"akinek van humora(vagy érti a viccet), az mindent tud, akinek nincs, a mindenre képes"

"ki a kicsit nem becsüli"

"más szemében a szálkát, magáéban a gerendát se"

"az élet a legnagyobb tanítómester"

Einstein soha nem küldött el, még egy gyereket se. a legegyszerűbb kérdéssel se. hanem kereste a megfelelő jelrendszert, amivel neki, eltudja magyarázni a lényeget. akkor akik itt írogatnak lekezelően hol lehetnek?

ez sem pontos, amit én írtam, de érhető talán....már késő.

2019. febr. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> Szerintem itt én vagyok a legokosabb és be is tudom bizonyítani?


Ha nem tévedek, akkor én vagyok a legokosabb.


Tegyük fel, hogy nem tévedek. Ekkor ebből következik, hogy igaz az, hogy abból, hogy nem tévedek az következik, hogy én vagyok a legokosabb. És mivel a feltételezésem az volt, hogy nem tévedek, ezért ebből a feltételezésből adódik, hogy ebben az esetben én vagyok a legokosabb. Viszont vegyük észre, hogy az ugyanaz, mint az eredeti állításom: ha nem tévedek, akkor én vagyok a legokosabb. Az állítás tehát igaz, tehát nem tévedek. :-) (Lásd: Curry paradoxonja )


> Azért vagyok én jobb nálatok


Most okosabb, vagy jobb vagy? A kettő nagyon nem ugyanazt jelenti. Ismerek nagyon okos, de gátlástalan, rosszindulatú, arrogáns embereket is, meg ismerek nem túl intelligens, nem túl művelt, de végtelenül jóságos embereket is.


> mert meg tudok bocsájtani


Erre azért az emberek igen nagy része képes. Persze hogy kinek és mit tud valaki megbocsátani, az azért kontextusfüggő. Én ugyan nem vagyok vallásos, de azt gondolom, hogy sok kulturális mintánk a Biblia tanítására épül. Márpedig a Bibliában Jézus sokat beszél a szeretetről, a megbocsátásról, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess, de a kufárokat azért ő is kiűzte a templomból…


Nota bene, ezt a kérdésedet sem érzem úgy, hogy a megbocsátás szelleme szülte volna meg…


> nem nézek le senkit


Dehogy nem. :-) Hiszen eleve azt állítod, hogy mindenki nálad kevésbé okos/jó. Mert abból, hogy te vagy a legjobb és/vagy legokosabb, ebből ez következik.


> nem beszélek úgy az emberekkel hogy megalázzam őket


Egyébként lehet, hogy igen, csak nem feltétlenül tudatosul benned ez. Néha a szándék és az eredmény nem áll összhangban. A legudvariasabb és legjóindulatúbb megjegyzés is lehet, hogy a másikat valamiben sért.


> ha valaki buta és fel tesz kérdést akkor válaszolok rá úgy hogy ne alázzam meg


Néha erre is szükség van egyébként. Nem feltétlenül a másik megalázásával, hanem a másik erős szembesítése azzal, hogy amit mond, csinál, az nem jó, de nagyon nem jó. Ha valaki borzalmasan hamisan énekel, akkor jó az, hogy ha nem akarom megsérteni, ezért azt mondom, hogy jól énekel? Elég az, ha annyit mondok, hogy egész jó, de még kicsit fejleszteni kellene a hangját? Nem. Neki nem lesz jó, mert torz visszajelzést kap, elmegy egy tehetségkutató versenyre, és nem én, hanem egy fél ország fogja megalázni, és tulajdonképpen valahol még érthető módon is. Akkor már inkább én mondom el neki, hogy botrányosan pocsékul énekel. Lehet, hogy megalázónak fogja ezt tartani. Nekem nem a megalázás a szándékom, hanem a helyes önértékelés kialakítása. De ha ő ezt megalázásnak tartja, hát tartsa. Inkább én alázzam meg két ember előtt ezzel, mint hogy ennek hiányában egy fél ország alázza meg.


> és gyakori kérdéseken se csinálom ezt amit ti csináltok itt


Kik azok a „mi”? Mert van itt számtalan válaszoló. Vannak trollok, unatkozó tizenévesek, frusztrált emberek, akik itt vezetik le a felhalmozódott feszültséget, ez kétségtelen. De egy-egy kategóriában vannak igencsak jóindulatú, nagy tudású, segítőkész válaszolók is. A probléma az, hogy általánosítasz, ami részben megérthető, de úgy általánosságban – nem csak itt a GYK-n – óriási hiba, mert torz világképhez vezet, abból meg rossz döntések és szenvedés születhet.


> jó csak hülyültem de a nem megalázós rész az igaz


Az ember hajlamos azzal viccelődni, amit félig-meddig komolyan gondol.

2019. febr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, van veled egy elég komoly probléma.

Azon felül, hogy nem te vagy a legokosabb - nézz utána az IQ és az EQ közötti különbségnek is, mert ezt viszont tudnod kellene.

2019. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!