Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fúrott kutat szeretnénk...

Fúrott kutat szeretnénk betemetni, lehet bele törmeléket dobálni legálisan?

Figyelt kérdés
Gondolok itt vakolat darabokra, csempére stb.

2019. febr. 3. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért tennéd , vagyonokat érhet .
2019. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze a kivaltasa is sajnos :( meg gyerek van nem.mernek nyugodtan lenni
2019. febr. 4. 05:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a rossz hírem van, hogy a kút megszüntetése is engedélyköteles → 41/2017. (XII. 29.) BM rendelet a vízjogi engedélyezési eljáráshoz szükséges dokumentáció tartalmáról.


Fúrt kút esetében ráadásul a fenti rendelet 2. melléklet III. 5. szerint egy másik rendelet adott helyének is meg kell felelni. Ez a 101/2007. (XII. 23.) KvVM rendelet a felszín alatti vízkészletekbe történő beavatkozás és a vízkútfúrás szakmai követelményeiről 13. § (2), ami úgy kezdődik, hogy „Kút kivitelezését - beleértve annak felújítását, javítását és megszüntetését is - az végezheti, aki” és hosszú felsorolás következik.


Persze, hogy ellenőrzik-e, és hogyan? Azt sem tudom elképzelni, hogyan fogják a fennmaradó kutakat ellenőrizni. Szerintem aki engedélyezteti, engedélyezteti, aki nem, nem. Akárcsak a kutya-chip: aki beteteti, van, aki nem, nincs. Vagy a tiltott dohányzást buszmegállókban ki ellenőrzi?

Csak a községünkben többszáz kút van, csaknem minden portán van, nem tudom egyáltalán van-e engedélyezett? (Mostanában mindenki „bölcsen” hallgat róla, hogy áll az engedélyezés?) Nagyszülők, ükszülők ásták, ásatták, fúratták, ki engedélyezte? Az új beköltözőknél meg ott volt, és kész.

Esetleg rosszakaratú, irigy szomszédtól, ismerőstől kell tartani, hogy jelenti. Bár ha mindenkinek van elhallgatnivalója, akkor síri csend lesz.

2019. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!