Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem elég drágán egy fekete...

Vettem elég drágán egy fekete farmer nadrágot. Amikor elöszőr felvettem észrevettem, hogy nagyon sok szösz van rajta és nem tudom őket leszedni. Van valamilyen módszert amivel le lehet szedni a szöszt tartósan?

Figyelt kérdés
Meglróbáltam leszedni a szöszöket ilyen szöszleszedő gurigával de kb. 2mp-ig tartott ,hogy ne legyen megint tiszta szösz az egész nadrág. Kimostam ,de az sem segített. El tudnátok mondani ,hogy miért szedi fel ennyire a szöszt? Vagy van esetleg valami módszer amivek a szösz el lehet távolítani tartósan? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. febr. 3. 21:40
 1/3 Evil Bunny válasza:

Sajnos csak a szöszleszedő gurigához hasonló módszert tudok. Régi borotvával - amit már nem akarsz rendeltetésszerűen használni - menj rajta végig. Nem lesz örökkétartó az eredmény, de legalább egy ideig nem lesz szöszös.

Tartósabb megoldás, hogy távol kell tartani a szöszös dolgoktól, pl. ágy, vagy olyan felső, amiből kijönnek a szálak.

2019. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehetséges, hogy a farmered nem 100% cotton / pamut, és feltöltődve vonzza a szöszöket? Töltődni pedig minden kevert anyagú huzattal letakart - bevont (szék, fotel, ágy stb) érintkezve teszi ezt.

A borotvás megoldás inkább a bolyhosodásra alkalmas, sajna a szöszökre kevésbé. Azokat valami ragacsos felülettel pl. vastagabb / széles ragasztó szalaggal lehet eltávolítani úgy, hogy a kezedre tekered a ragasztós felével kifelé, és így szedi össze.

Bár a ragasztó hengeres - szöszleszedő guriga is hatásos, csak a ragasztó szalagon erősebb a ragasztó hatás.

Ha tartósítani akarod a hatást, esetleg antisztatizáló mosószer-öblítő kellene, így a nadrágod nem vonzaná be a szöszöket.

Ilyen a mosódió, amiből van folyékony változat, illetve a közönséges étkezési ecet. Nem marad ecet szagú a ruha, sőt fixálja a színét is.

Antisztatizáló öblítők (válogass):


[link]



Valóban, nem mindegy az sem, hogy mivel mossuk össze, illetve ülünk ilyen nadrággal bútorokra, ha ennyire kényes.

2019. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Én visszavinném.
2019. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!