Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha veszek egy vinyl lejatszot...

Ha veszek egy vinyl lejatszot ahoz vennem kell meg pluszba hangszorot vagy erositot vagy szol anelkul is?

Figyelt kérdés
Lehet hulye kerdes de szeretnek venni eggyet es nem tulzottan ertek hozza. Koszi a valaszokat!

2019. febr. 7. 06:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A lemezjátszó tűjét (hangszedőjét) ráengeded a vinyl lemezre, és már élvezheted is a zenét. Tudomásom szerint nem kell hozzá külön hangszóró / erősítő, de amikor vásárolsz, szerintem ezt meg is kérdezheted. Mondjuk, én csak a régi típusú lemezjátszókat láttam - hallottam működni, a digitálisokhoz nem értek.

2019. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyet veszel. Van erősítő nélküli és beépített erősítős is. Ez utóbbiak általában gyengébb minőségűek.
2019. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Es melyik eri meg jobban? Az erosito nelkuli vagy a beebitett erositos?
2019. febr. 7. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagy a választék.

- Lehet kapni relatíve olcsón "mindent egybe" lejátszókat, ezt csak bekapcsolod és szól. A hangminőség általában a pocsék és a piszokszar között mozog, cserébe a gyenge minőségű tű hamar tönkreteszi a lemezeket.

- Minőségi lejátszóknak nincs beépített hangszórója. Itt ismét két lehetőséged van:

-- Vagy veszel hozzá aktív hangszórót (ezekből is van filléres gagyi és márkás, minőségi is)

-- Vagy veszel külön erősítőt és hagyományos, passzív hangfalakat.

Ezen kívül fontos tudni, hogy a klasszikus lemezjátszók olyan alacsony jelszintet adnak ki, hogy szükség van egy előerősítőre is. Ez bizonyos lemezjátszókba be van építve, illetve van olyan erősítő is, aminek van "Phono" bemenete, ezekben szintén benne van az előerősítő.

Összegezve: ha tisztességes hangminőséget akarsz és nem szeretnéd egy ócska lemezjátszóval hamar hazavágni a lemezeidet, akkor sajnos meg kell fizetni egy minőségibb lemezjátszót. Hogy a fentiek közül melyik variációt választod erősítés / hangszóró szempontból, az igazából rajtad múlik. De akármit is választasz, nézz alaposan utána az adott tipusnak, mire van még szükség hozzá.

2019. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 korrekt válaszához csatlakozva:

nem mindegy milyen minőségú, állapotú és mennyiségű lemezed van. A lemezek egyik legnagyobb ellensége a tárolás. És az is egy régi alapigazság, hogy minden egyes lejátszás valamennyit ront a lemez állapotán. Nyilván a jó minőségű lejátszó (a felső középkategória és a csúcskategória) esetén ez csak csekély mértékű.

A szemmel láthatóan hibátlannak tűnő lemezeken is lehetnek olyan hibák/sérülések, amik csak a lejátszáskor fognak "előjönni", lerontva a zene élvezetét. Ha már sokszor és régen lejátszott lemezeid vannak, valószínű hogy nem csak (az akkoriban) csúcsminűségű lejátszón lettek "pörgetve", ami már önmagában is felér egy "szándékos rongálás"-sal.

Az sem mindegy, milyen gyakorisággal akarod azokat hallgatni.

Ezek mind befolyásolják, hogy mekkora összeget érdemes rászánnod.

Egy jó minőségű lejátszó bele kellene férjen a keretbe. És hozzá egy jó RIAA korrektoros előerősítővel rendelkező komolyabb végfok. Ez az összeállítás azért is jobb választás lenne, mert maga a végerősítő más forrással is használható lenne megfelelő minőséget nyújtva.

2019. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki ismeri a Richatech markaju lejatszot? Van rolla valami velemenye?
2019. febr. 8. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam róla - szerintem ez is jelent valamit.

De ha nem akarod a drágán vásárolt lemezeidet néhány lejátszással tönkretenni, valamint a zenét szeretnéd a Szokol rádiónál jobb minőségben hallgatni, akkor gyűjts még egy kicsit. A tizenezres kategória az eldobható, ócska kínai gagyit jelenti. Valamire való lemezjátszót újonnan ötven-hatvanezertől találsz.

2019. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Több is van az oldalukon. Semmi konkrét adatot nem adnak meg egyikről sem, csak a szokásos marketing leírás. A kinézetük szerintem garantálja a bóvli minőséget...
2019. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!