Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha érvényes a TAJ számom...

Ha érvényes a TAJ számom akkor van TB-m?

Figyelt kérdés
December eleje óta dolgozzok, de január közepe fele sikerült minden okmányomat le adni a fönőkömnek. Tavaly decemberben én még magam után fizetem a TB-t. De mivel a főnököm el kért minden fontos adatott ezért úgy gondoltam be is jelent. Ma meg néztem ügyfél kapun, hogy él-e a tb-m. Azt írta ki hogy érvényes a TAJ szám, akkor most van TB-m? És be is jelentet a főnököm? Nem merek rá kérdezni, elég mufurc ember, nem szeretném, hogy ki rugjon.

2019. febr. 8. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Az, hogy érvényes, kb. annyit jelent, hogy létezik, azt nem, hogy fizetve is van.

Ügyfélkapun belép -> baloldalt ebev-szolgáltatás -> balra fent "szolgáltatások" -> adószámla és pótlékadatok -> adószámla -> új lekérdezés -> egészségbizt. alapot illető járulék -> lekérdezés indítása. "Eredmény" rovatban egy idő után megjelenő pdf-ben megnézed, van-e tartozásod.

2019. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha azt írja, hogy érvényes a TAJ-számod, akkor érvényes, vagyis be vagy jelentve és rendezett a TB fizetés. Azt, hogy létezik-e a TAJ-szám, arra külön kitér, azaz nem úgy van, ahogyan az első válasz írója állítja.


► 1. ) A TAJ AUTORIZÁCIÓ 3 lehetőséget ad:

„TAJ SZÁM SZERINT”; „SZEMÉLYI ADATOK SZERINT” (ha nem ismert a TAJ-szám); illetve „TAJ SZÁM ÉS SZEMÉLYI ADATOK SZERINT” lehet lekérdezni.


Ha TAJ-szám szerint kérdezem le, nálam, eredményül azt írja, hogy „A megadott TAJ szám létezik a rendszerben és érvényes”

Ha személyi adatok szerint kérdezem le, akkor nálam, eredményül azt írja, hogy „A megadott személyi adatok alapján van nyilvántartott személy, és az érvényes TAJ számmal rendelkezik”

Ha együttesen, TAJ-számmal és személyi adatokkal kérdezem le, akkor nálam, eredményül azt írja, hogy „A megadott TAJ szám és személyi adatok egyazon személyhez tartoznak és a TAJ szám érvényes”


Tehát, külön írja, hogy létezik a szám, és azt, hogy érvényes. És, nyilván, írná, ha nem lenne érvényes.


► 2.) De ha már ott nézted, akkor választhattad volna (közvetlenül alatta) azt, hogy „BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONY”.

A TAJ-szám beírása után egy lista jelenik meg.

Külön-külön sorokban látható minden bejelentő, és az is, hogy mettől-meddig tart a jogosultság az adott bejelentő bejelentése alapján. A legutóbbinál csak jogosultság kezdetének kell lenni, vége időpont még nincs.

2019. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!