Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi oldalra magyarországi...

Külföldi oldalra magyarországi mobilszámot milyen formátumban kell megadni?

Figyelt kérdés
Ezt a +36 30.... formát meg 0036 30... formát is próbáltam de az sms csak nem jön meg a mobilomra
2019. febr. 8. 21:36
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ha a nemzetközi előhívóval sem jön meg, akkor valami gond van vele. Gondolom megnézted, hogy pontosan adtad e meg. Esetleg nincs korlátozva országok szerint? Mint a csomagküldés se feltétlenül jön Magyarországra. Vagy nézd meg, hogy szóközök nélkül kell -e esetleg beírni.
2019. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen space a számok között, akkor talán menni fog.
2019. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:

Amúgy megerősítendő, elvileg jól írtad be a számot:


+ vagy 00 → nemzetközi szám

36 → Magyarország nemzetközi hívószáma

30 → magyarországi körzetszám

… → telefonszám a körzeten belül


Szóval vagy a rendszer, aminek megadtad a telefonszámodat nem küld eleve magyarországi számra SMS-t, vagy a szóközök nem tetszenek neki. (Bár egy valamire való oldal ilyenkor hibaüzenetet küld…)

2019. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha külföldi oldalra adsz meg telefonszámot, azt én úgy értem, hogy onnan hívnak; illetve küldenek SMS-t.

A 00 prefix egyáltalán nem biztos, hogy jó. Van olyan ország, ahol csak 0, illetve van, ahol más szám az előtét nemzetközi híváshoz. (A hívótól is függ. Például, Magyarországról, vezetékes telefonról csak 00-val kezdhető nemzetközi hívás, a mobilok a +36-os és 00-ás kezdést is elfogadják.)

Eddig azt tapasztaltam, hogy ahol telefonszámot kérnek, vagy megadják a forma-mintát, vagy – rosszabb esetben – nem fogadja el az olyan formát, ami nem tetszik neki. Ez utóbbi a rosszabb, mert lehet bajlódni a próbálkozással.

Amúgy, itt, csak tippelgetni lehet. Vedd fel az oldal elérhetőségével a kapcsolatot, és kérdezz rá.

2019. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már írtam nekik emailt, csak azért tettem fel ide a kérdést hátha valakinek van valami okos ötlete amivel gyorsabban megoldhatom a problémát.
2019. febr. 9. 11:55
 6/6 anonim válasza:
Én is kipróbáltam az összes formátumot, de egyiket sem veszi be. (Triumph Online Shop-ról van szó már írtam nekik, de még nem válaszoltak.) Az ő formátumuk - megjegyzem így sem veszi -: 06X(X)-XXXXXXX.
2022. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!