Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy semmi nem...

Úgy érzem, hogy semmi nem akar összejönni bármit csinálok, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve átmentem egy új suliba, minden jó volt rengeteg új barátot, embereket ismertem meg. Az első pár hétbe a tanulás is jól ment viszont egyik napról a másikra mintha megváltozott volna minden. Elkezdtek szép lassan romlani a jegyeim majdhogynem osztályelsőből az utolsó(k) között talátam magam. Ekkor még nem igazán foglalkoztam vele viszont a szüleim mindig mondták, hogy tanulj, segítünk, kikérdezik az adott anyagot vagy bármi csak legyen újra a régi. Sajnos semmi nem vált be és egyre kezdtem feladni a dolgokat. Rengetegszer elhatároztam, hogy mostantól minden megváltozik szorgalmas is lettem újra viszont jött megint egy röpdoga vagy hasonló ami pocsékra sikeredett. Elszállt megint minden ami egészen a mai napig tart. 2019 10. osztály féléve, komolyan elhatároztam, hogy ez innen nem mehet tovább változok. Végre jött pár jó jegy büszke voltam magamra és, hogy végre a szüleimmel se kell veszekedni vagy kellemetlenséget okozni. Sajnos a mai nap ismét forrózuhany ért mivel írtunk matematikából egy röpdolgozatot ami sajnos pocsékúl sikerült, igazából tudtam, hogy írni fogunk vagyis inkább éreztem ezért tanultám is rá, de mikor belépett a tanár mintha egy másik személyiségem lett volna ott vagy nem is tudom, hirtelen lesokkolodtam a szívem hevesen kezdett verni és mindent elfelejtettem.

Fogalmam sincs mitévő legyek kezdem feladni az egészet és sokszor megkérdezem magamtól, hogy én mit is akarok az életbe vagy minek élek? Nem tagadom volt már pár dolog ami átfutott az agyamon, de én nem szeretném feladni és megszeretném mutatni mindenkinek mire vagyok képes.


Köszönöm szépen ha ezt valaki elolvassa és várom a kommenteket!



2019. febr. 14. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Több adatra van szükség az adekvát válasz adásához.


Azt írod, esett az iskolai teljesítményed, viszonylag gyorsan. Milyen az új iskola a régihez képest? Mennyiben más az osztályközösség és a tanári kar?


Abban az időszakban, amikor elkezdett hanyatlani az átlagod, mi volt a helyzet otthon? Volt vmi nagyobb megrázkódtatás? Mire emlékszel?


Amóta gyengébben megy a suli, azóta a figyelmed előterébe került valami hobbi? Bulik? Szerelem? Szerhasználat?


Milyen embernek tartod magad? Lassú víz partot mos típusúnak, vagy ennél aktívabbnak?

2019. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem írtam bele, de túl hosszú lett volna. Itthon igazából nincsen semmi gond néha van 1-2 veszekedés ami minden családba előfordul (szerintem). Viszonylag gyengébb iskolából mentem át egy erős iskolába azért, hogy fejlődjek ez teljes mértékben az én döntésem volt. Tanárokkal különösebben nem volt gond néhánnyal jó kapcsolatot is ápoltam. Jött a felvételi ami nem lett fényes, de rossz se. Felvettek egy gimnáziumba ahova szerettem volna menni. Itt is kezdetben jól ment minden gondolok itt az átlagra és a társaságra. A barátokkal/barátkozással nincsen gondom hála Istennek van belőle rengeteg. Elnézést a témaváltásért csak már kicsit fáradt vagyok, szóval tudom, hogy egy kicsit lusta vagyok és a szorgalmam se jeles, de épp ezen szeretnék javítani amit mindig el is kezdek amikor aztán jön 1 rosszabb jegy sajnos ezek nem egyszeri alkalmak akkor úgy érzem, hogy felesleges volt minden és napokig őrlődik bennem 1-1 dolgozat vagy jegy. Az iskoláról ennyit, bulik; eljárogatok péntekenként viszont sose iszok/cigizek és ezt teljes őszinteséggel írom. Ilyenkor amikor elmegyek kitudok picit kapcsolni arra a pár órára.


Remélem elegendő infót adtam!

2019. febr. 14. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Először arra gondoltam, vmi trauma, veszteség ért abban az időben, amikor elkezdett a teljesítményed hanyatlani. Aztán meg arra, hogy a mérce változott az új iskolában a régihez képest. Utána pedig az jutott eszembe, kedves Kérdező, hátha a fiatalkori, mostanában felfedezett "jóságok" szippantottak be. Sem-sem-sem. De igazából ez jó hír, és segít a jelenlegi helyzetedből kijutni.


Sztem ez önfegyelmi kérdés: ha tudsz folyamatosan ragaszkodni a célkitűzéseidhez, az átmeneti sikertelenségek nem boríthatják fel a lelki egyensúlyod. Tudod, a totyogós gyerekek úgy tanultak meg totyogni, és úgy fognak megtanulni járni, h sose adják gel. Százszor a fenekükre huppannak, de százegyedszer is felállnak. Igaz? Neked is ezt javaslom.

2019. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pupusz ***** válasza:
Ne másoknak akarj bizonyítani, mert mindig csalódni fogsz! Magadnak bizonyíts elsősorban! Egy egy rossz jegy későbbi életedet nem fogja meghatározni, évek múlva legfeljebb mosolyogni fogsz rajta, hogy milyen para volt neked. Ahogy a bizonyítványod sem fog meghatározni semmit. Nem kell ezen sztresszelni. Magadat kell megtalálnod elsősorban, hogy mire vagy képes, alkalmas, mi tesz boldoggá, miben leled örömödet. Ne az elvárásoknak akarj megfelelni, mert az megnyomorít egy életre! Légy képes nevetni magadon, ha valami nem sikerül, ne fordulj magadba! Hidd el még a diploma sem olyan fontos, mint ahogy azt beállítják. Végtelen lehetőség áll előtted. Koncentrálj arra, hogy megtaláld a legtesthezállóbbat. Közben pedig nevessetek, hülyéskedjetek sokat a haverjaiddal, ismerkedj lányokkal, találd meg az élet örömforrásait. Ne görcsölj! Az érem szebbik oldalára koncentrálj inkább, ne csak a sötét felére! Sok sikert hozzá!
2019. febr. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos tanácsokat adtak az előttem írók, - tisztelet nekik! Megtoldanám annyival, hogy jelentősége van a kudarc feldolgozási képességnek is! - Nem mindenki tudja (úgy) feldolgozni a kudarcokat, mint egy másik ember! Próbáld megkeresni azt a szegmensét a személyiségednek, amelynek segítségével át tudod lendíteni magadat a kudarcokon, - minden siker elérésének útja kudarcokkal van kikövezve, felejtsd el a "sima utat"! Ne csináld azt, mint a Fáraó című filmben a felszabadulni vágyó rabszolga, - aki felkötötte magát, amikor egy skarabeusz bogár megjelenése miatt betemette az általa kiásott árkot az arra vonuló katonaság! "Vedd elő a lapátot" és folytasd, - egyszer a futó is végére ér a távnak általában!
2019. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget remélem minden rendbe lesz.:)
2019. febr. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!