Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Iratok fénymásolása. Megbüntet...

Iratok fénymásolása. Megbüntet a rendőr, ha nem az eredeti személyi van nálam, hanem a másolata?

Figyelt kérdés

Jó sokat bulizok a barátaimmal főleg hétvégén. Egy hanyag lúzer vagyok. Rendszeresen elhagyom (vagy ellopják) az irataimat. Már unom, hogy havonta 2 x ülök a kormányablaknál a pótlás miatt. Na meg persze fizetni is kell érte.

Szóval, arra gondoltam, hogy lefénymásoltatom színesen és azt viszem majd magammal bulizós esetben. Visszaélni úgysem tudnak vele ha elhagyom, mert csak egy másolat. Ha meg rendőr igazoltatna, meg tudom mondani, hogy otthon van az eredeti, tehát nem hamisítvány.

Az a kérdésem, hogy megbüntetnének-e, hogy nem az eredeti van nálam, hanem csak a másolata? Persze az eredetit bármikor be tudom mutatni később. Vagy esetleg ne is vigyek magammal iratot és csak bediktálom, ha szükséges? Ha nincs nálam semmi, nem visznek be miatta?

Mit csináljak? Fénymásoljam vagy ne is legyen nálam?



2019. febr. 20. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fénymásolva nem érvényes, olyan mintha nem lenne nálad. Akkor a rendőr bevisz a fogdába, míg valaki oda nem hozza az eredetit és igazol téged. Inkább visszafogottabban bulizz, maradj józan, neked is jobb lesz, hidd el.
2019. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan opció nincs, hogy hazakísér és megmutatom? Akivel albiba lakok haverom, az épp úgy bulizik mint én. Van hogy együtt, van hogy máshol. Egyáltalán, hogy értesítenék, hogy valahova vigye be az iratomat?
2019. febr. 20. 10:20
 3/11 anonim ***** válasza:
500 m közel kell lenni az iratodnak, addig még elkísérhetnek.
2019. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nehéz egy személyigazolványt egy biztonságos helyre eltenni ahonnan nem esik ki? Nemár.
2019. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig de. Mondtam, hogy egy lúzer vagyok xd Volt olyan, hogy az egyik gatyán farzsebére a haverom csaja varrt egy tépőzárt, hogy ne hagyjam el, de mégis sikerült valahogy onnan is. Volt, hogy ellopták a kabátommal együtt és volt olyan is, mikor egy kicsi hasitasi volt nálam, abba tettem és észre se vettem, hogy eltört vagy kikapcsolódott a csatja és leesett. Volt hogy az ingzsebbe tettem, futottunk a buszhoz és mikor felszálltunk, vettem észre, hogy nincs meg. visszamentünk szétnézni, de nem találtuk meg.
2019. febr. 20. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Övet vegyél!

Jó széleset, vagy legyen rajta egy zseb, és legyen rajta cippzár.

Készíttess egyet, ha nincs.

Csak az irataid legyenek abban, amelyiket nem kell elővenni.

Bérlet, ilyesmi, máshol legyen.

2019. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

El ne hidd azt amit itt írnak.

Ha nincs nálad semmilyen irat akkor a bemondás alapján fogod igazolni magad.

Megkérdezik pár adatodat felirják azt lekérik a rendszerbe és ha valós adatokat mondtál be akkor le is van tudva.


Ha esetleg te közlöd hogy már pedig te nem vagy hajlandó elmondani az adataid akkor visznek be előállítani személy azonosság megállapítása miatt.


Ha nincs semmi rejtegetni valód nagyjából egy 5 perces procedúra.

2019. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
67%
7-es, kötelező vagy magaddal hordani valamilyen személyazonosításra alkalmas fényképes okmányt, mert ha nincs nálad, pénzbírsággal büntethetnek.
2019. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem fognak megbirságolni azért mert nincs nálad személyi igazolvány és te lementél. Igazolnod kell magad bemondás alapján
2019. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
7-9-nek igaza van. Tapasztaltam. Nem volt nálam, kérték a nevem, születési dátum és anyám neve. Nem büntettek meg.
2019. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!