Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbi bakelit lemezek...

Az alábbi bakelit lemezek jelentenek-e valamilyen értéket?

Figyelt kérdés
Marton Éva és José Carreras énekével a Turandot, a bécsi Filharmonikusokkal Lorin Maazel vezényletével, Leonard Bernstein vezényletével a New Yorki Filharmonikusokkal Beethoven V. szimfóniája, két régi Abba lemez, egy Santana lemez, néhány Lokomotív lemez, köztük az Elektromantik, Vivaldi 4 évszak Rolla János vezényletével, egy Ferencsik János vezényelte Beethoven 4. szimfónia, Tátrai Band lemezek, egy 1983-as kiadású István a király album.
2019. febr. 20. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

komolyzenei lemezek - 100-200 forint (ha akar rá vevő)

ABBA lemezek - szintén pár száz forint (ha nem jugoszláv vagy magyar kiadás, hanem nyugat-európai, akkor kicsit többet is érhet, de 1001-esnél többet nem)

Santana - attól függ, milyen kiadás. Jugoszláv, indiai keveset ér, amerikai vagy nyugat-európai többet. Neki sok lemeze van, tehát az sem mindegy, hogy melyikről van szó

Locomotiv GT - ezek közül a koraiak az értékesebbek (70-es évek eleje) A későbbiek elég gyakoriak, azok így 500-1000 tudnának elmenni jó esetben) Presser Electromantic szintén 500-1000 forint között mozoghat.

István, a király - ez az egyik leggyakoribb magyar lemez. Jó esetben egy ezrest kaphatsz érte, ha megvan hozzá a poszter is, amit annak idején adtak hozzá

Tátrai Band - ezek érhetnek a legtöbbet, a többihez képest persze. A Szerencsekerék címűért akár 2000-et is kaphatsz, az Illúziók nélkül és az A küszöbön túl címűek kb 3000-et hoznának, az utolsó, Kísértés című lemez akár 5000-et is érhet.

Persze mindez akkor, ha a lemezek nem karcosak, nincsenek megvetemedve, nem dohosak. Sokan a pincében tárolták a lemezeiket miután a lemez kiment a divatból, ezáltal a sok évi szakszerűtlen tárolás miatt ezek a lemezek veszítenek az értékükből, hiszen egy gyűjtőnek a penészes, nedvességtől elszíneződött, hullámos borítójú lemez nem ér sokat. Sőt, konkrétan én nem is vennék ilyen lemezt. De ha lakásban voltak tartva a lemezek, akkor jobbak az eladási esélyek.

2019. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1. Ha ennyire képben vagy, én is kérdeznék. Pink Floyd -The Wall dupla album?

Amúgy én inkább még dédelgetem őket, egyelőre szerintem sem ér sokat, de talán úgy 20 év?...

2019. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ, körülnéztem a neten és valóban ilyen árak vannak. A lemezek gyakorlatilag használatlanok, ha egyszer játszottam le, sokat mondok.Szekrényben tartottuk őket, nem a pincében.

Azért az fáj, hogy Ferencsik, Marton Éva, Jose Carreras művészete bakeliten ennyit ér csak...

2019. febr. 20. 20:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy a Tátrai Bandtől itt van a Küszöbön túl és a Kisértés...
2019. febr. 20. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!