Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet porcelán szerű...

Hogyan lehet porcelán szerű réteget létrehozni gipsz szobrokon?

Figyelt kérdés
Gipszből alkottam pár domborművet, de a felülete eléggé szemcsés hatású. Milyen anyaggal vagy eljárással lehetséges porcelán szerű felületet létrehozni rajta, hogy tartós maradjon és sima legyen a felülete?

2019. febr. 24. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom valamilyen átlátszó, lakk-szerű réteget kellene felvinni. Esetleg kétkomponensű átlátszó ragasztóanyagot (Eporapid, Uverapid) felhígítani alkohollal és azt rákeni több rétegben egymás után.
2019. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem várok gipsz szobortól porcelánszerű felületet. Sőt! Vagy csalásnak, vagy giccsnek gondolnám, ha ilyen réteget kap.

Szerintem nincs is tartós anyag, ami megfelelő lenne.

2019. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
55%

Festeni és/vagy lakozni szokták. Ez lehet matt, selyemfényű vagy magasfényű lakk is, nyilván a szobor stílusához igazodóan az előnyös. Csalásnak csak akkor számítana, ha az anyag megjelölésnél nem gipszet tüntetnének fel.


Ugyanígy sok mindent festenek és lakkoznak és az nem csalás, olyanokat mint, sárga vagy vörösréz szobrokat, acélt, fát is.

2019. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!