Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Porcelán keménységű gipsz...

Porcelán keménységű gipsz vagy más folyékony kő létezik?

Figyelt kérdés

Keresek valami olyan anyagot mint például a gipsz ami vízzel keverve rövid időn belül köt. A lényeg hogy kétkomponensű legyen viszonylag rövid időn belül kössön olcsó legyen és kemény mint az agyag, porcelán, stb...

Olvastam több helyen hogy tapétaragasztóval, vagy enyvvel keverve a gipszet keményebb lesz, de nekem nem jött be. Szóval jó lenne bármilyen más "folyékony kő" csak olcsó legyen, és könnyen beszerezhető...



#porcelán #gipsz #folyékony kő
2013. máj. 19. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A gipsz eleve nem lehet porcelánkeménységű mivel a porcelán égetve van ahol a kaolinszemcsék részlegesen megolvadnak!
2013. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki ad ilyen tanácsot ragasztóval vagy enyvvel hisz mindkettő puhít!
2013. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
beton
2013. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kell gipsz legyen, de mivel nem tudom milyen anyagot keresek, nem tudtam leirni a nevét.

Értem én, hogy nem tud olyan kemény lenni a gipsz mint a porcelán, de gondoltam létezik valami más anyag, amit én nem ismerek de más igen ami hasonló, mint a gipsz, beton, stb.


Van egy csomó kinai gagyi cucc, pl. hamuzó ami valami kétkomponensü dologból van öntve, eddig annyit tudtam meg róla hogy folyékony kőnek nevezik.


Találtam egy ablakpárkányokat gyártó céget, márványszerü lapokat öntenek az ügyfél igényei szerint szinezik. Na ott is egy hasonló anyagot használnak, de nem árusitják csak feldolgozva.


Hogy ki ad olyan tanácsot hogy enyv, vagy tapétaragasztó?:

itt találtam: [link]

2013. máj. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!