Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki van hasonló helyzetben?

Valaki van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Utolsó éves főiskolásként angolt tanítok egy iskolában, ahol előtte pedagógiai asszisztensként dolgoztam. Nagyon el vagyok keseredve, mert a diákok többsége szemtelen, lusta és úgy gondolja ő szórakozni jár az iskolába és bármit megtehet. (Hozzáteszem ez egy elég gyenge iskola, tele hátrányos helyzetű tanulókkal, sajátos nevelési igényűekkel, beilleszkedési és tanulási nehézségekkel küzdőkkel. ) Sajnos már most azt érzem, hogy rettenetesen lefáraszt az, hogy minden nap harcolni kell a gyerekekkel, hogy legyen felszerelése, dolgozzon az órán - az állandó magatartási problémákról nem is beszélve..


Amikor elkezdtem a főiskolát, annyira boldog voltam, hogy végre találtam valamit, ami érdekel, ami közel áll hozzám, amit szeretek és nem is vagyok rossz benne.. Mára már teljesen máshogy érzem sajnos..Teljesen kiábrándultam a tanításból a megszámlálhatatlan próbléma miatt.


Úgyhogy valami más munkában kell gondolkodnom, de sajnos fogalmam sincs, mihez kezdjek.


Aki végig olvasta, és egy-két jó szóval, vagy tanáccsal tud segíteni, esetleg hasonló helyzetben van vagy volt, nagyon örülnék, ha írna!


Köszönöm!


2019. febr. 26. 05:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Például egynyelvű angol tanárként a világ bármelyik országában tudnál tanítani, tehát olyanban is ahol kulturáltan viselkednek a tanulók. Mert például Ausztriában járva mikor meglátok egy-egy iskolát, mindig arra gondolok hogy milyen jó lett volna oda születni és oda járni iskolába. Két egynyelvű angol tanárt is ismertem akik hazai magán nyelviskolában tanítottak. Persze attól hogy hazai volt, nem volt olyan mint a példaként említett osztrák.

Én mérnökként vagy más munkakörben sem találtam megfelelő kulturáltságú munkahelyeket idehaza. Ezért egyik lehetőségem az üres szülői házban a gazdaság újraélesztése lehet, mivel ott tényleg én vagyok az úr és nem pedig valaki olyanok akiknek az IQ-ja két, netán egy számjegyű.

Valószínű te sem a megfelelő társadalmi pozícióban vagy tanárként. Magyarországon nem. Mert itt minimum egy magániskola tulajdonosának kell lenned ahhoz hogy a leírt előemberek tiszteljenek és tudják a helyüket. A tanári pozíciót alkalmazottadként meg ellátná olyan valaki aki vagy elviseli a sok hülyét, vagy meg tudja fegyelmezni őket. Persze hozzáteszem hogy egy kulturált színvonalú iskolában, például Ausztriában meg jól érezhetnéd magad tanárként. Mivel tanár vagy és nem pedig egy alja bandából összejött honvédségi csapat katonatisztje.

2019. febr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még egy érdekesség: Egy gyár biztonsági őreként nagyobb úr voltam mint ügyvezető igazgatóként. Mert ügyvezetőként látták a dolgozók hogy keleti bérért mekkora felelősséget vállalok, dolgozok. Vagyis túl sokat adok és keveset kapok cserébe. Ezért szinte mindegyik lenézett. De biztonsági őrként ha meguntam a fotelban való fekvést akkor úgy sétálgattam a gyár területén mint aki a Duna parton a természetben levegőzik egyet. Ezért a dolgozók felnéztek rám, látták hogy úr vagyok hisz bár keleti a bérem így is, de nem én dolgozok hanem ők. Magyarul mondva szinte semmit sem adok, de némi keleti bért kapok. Na ezért kell neked is egy megfelelőbb társadalmi pozíció, például ha egy magániskolának tulajdonosa és nem pedig tanára lennél. Persze nyugaton meg tanárként is olyan állásod lehet hogy maximálisan elégedett lehetsz, de ez csak akkor bizonyosodik be ha csinálod, előre nem lehet biztosan tudni csak sejteni.

Magyarországon nem csak a szocializmusban de ma is arra néznek fel aki minél kevesebbet nyújt a pénzért cserébe. A régi rendszerben a vezetői állások voltak a menők, vagy az irodai munkák. Ma meg a tulajdonosok azok a pozíciók amire felnéznek mert nem ők hanem mások dolgoznak nekik.

2019. febr. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy az egész csak film, de tanulságos lehetne számodra Whoopi Goldberg főszereplésével az Apáca Show 1-2 című filmek. (A te esetedre főleg a második rész vonatkozik, de nem árt az első rész sem.)


((Ha angolt tanítasz hátrányos helyzetű, ám lusta, pimasz, nem törődöm kölykökkel, talán neked kellene rávilágítanod, hogy értük csinálod az egészet, hogy később boldogulhassanak. Ugyan választhatod azt is, hogy máshol, másokat fogsz okítani, de az talán a könnyebb út. Tedd fel magadban: miért választottad ezt a hivatást? Vagy miért maradtál azon a helyen, ahol előtte pedagógiai asszisztens is ott voltál? Vagyis tudhattad, de legalább is számíthattál rá, milyenek a kölykök...))

2019. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 26. 12:11
 5/7 csatrad ***** válasza:

Gondolom te allitod ossze a tanrendet es, hogy hogyan adod elo?

Ha igen ha nem csak 1 valamire kell figyelned.

Semmi olyat ne csinaltass veluk amihez masok elott tenniuk kell valamit.

A negativumokkal telt egyenek nem akarnak olyan helyzetbe kerulni amiben ez megmutatkozhat.


Pl felszereles minosege, hianya

valaszolni masok elott, megha tudja is elbizonytalanodik a megfelelo hangnem vagy tekintetek miatt

es semmilyen korulmenyek kozott ne szolits 1 valakit a bandabol, ha valaki csinal valamit mindig semleges iranyba tekints vagy minden szavad kozt ugorjon a szemed masra es MINDEN esetben Rajuk utalj vagy egy kategoriara amit epp rajuk illesztesz, pl Pityu megdobta Belat, akkor Rajuk szolsz hogy ha unatkozTOK akkor irjatok le azt amit lattatok(vagy nem tetszik) angolul es hagyjatok a padon ora vegen.

Ha valaki kerdez akkor ugyanez a tomeghez valaszolsz.

2019. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felmondtam.
2019. febr. 28. 05:55
 7/7 csatrad ***** válasza:
lol
2019. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!