Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csináltatthatok a rendőrségen...

Csináltatthatok a rendőrségen hazugságvizsgálatot?

Figyelt kérdés
A rendőrség bizonyíték hiányában felhagyott a nyomozásban. Az igazamat hazugságvizsgálóval tudnám igazolni, viszont ilyet a rendőrség nem csinált. Ha bemegyek, h önként vállalom, beleegyezek a hazugságvizsgálatba, akkor csinálnak nekem? Természetesen olyanra gondoltam amit bizonyítékként tudok felhasználni.

2019. márc. 1. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jogrend szerint a poligráf eredménye nem számít bizonyítéknak.


Valószínűleg azért zártak le a nyomozást, mert ismeretlen a tettes és nem nagy ügy, így felesleges energiát és pénzt nem ölnek bele. Nem azért, mert nem hisznek neked... Amúgy milyen ügyről van szó?

2019. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Apukámtól egy "balesetnek" köszönhetően 10 millió Ft-ot loptak el. A tettest feljelentettük. Viszont hiába a azt állítja, h a pénz nem volt benne és addigra eltüntetni. Mert hülyék voltunk. Ahelyett, h felhívtuk volna rögtön a rendőrséget helyette a pasit hívtuk fel, h álljon meg ne vigye el megjavítani a bútort, mert sok pénz van benne. Igen tudom, h hülyék voltunk, de sajnos ez az igazság. A helyzet talán jobban lesz megérthető ha azt mondom anyukámék kis korom óta veszekednek, de szerencsére apa már elköltözött (nem rossz ember és nem hagyott el engem, csak így nem veszekednek anyával ráadásul mint egy jó apától elvárható bármikor elmehetek hozzá ő pedig minden héten legalább 1x eljön meglátogatni.) Az igazság és ami kb. a lényeg xD bocsi a regényért: "El adtunk egy bútort amiben volt 10 millió Ft, de csak apa tudta de anya adta el mert elköltöztünk ezt apa is tudta, de nem gondolta volna, h ilyen gyorsan megtörténik. Fáradt is volt északás így lefeküdt és amíg aludt eladtuk. Mikor felkelt gondolom egyből kapkodta a ruháit meg stb. pl. mint már írtam anya fel is hívta, h áljon meg sok pénz van benne. (Azért gondolom,mert arra értem haza, h apa kapkodja a ruháit anyát meg hallottam telefonálni). Ugye a pénz nem volt benne, de ha bemész a rendőrségre, akkor ugye 1-1 az álláspont, mivel 1 ember azt állítja, h benne volt 1 pedig azt, h nem. Mert ugye itt lényegtelen, h anya és apa is azt mondja, h benne volt ha a másik azt mondja, h nem". Bocsi mégegyszer a regényért esetleg a helyesírási hibákért, de te voltál rá kíváncsi. Természetesen megy a zöld kéz :)
2019. márc. 4. 07:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Természetesen elfelejtem, hogy mit szerettem volna mind azzal leírni, h a szüleim veszekednek. Persze a pénz körül forgott minden. Anya folyton nézegette apa pénztárcáját amíg aludt. Jó az túlzás, h folyton, de sokszor. Mondjuk apa az övét nem, de nem ez a lényeg. A pénz miatt folyton veszekedtek és ennyi az elöző válaszom 1 fele tömören.
2019. márc. 4. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!