Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos gitár és a basszusgitár között? és mennyi az áruk? Milyen márkák vannak? Egy punk-rock zenekarba milyen a jó? Mármint mennyibe kerül egy jó minőségű gitár? és milyen márkát ajánlotok, ami strapabíró?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Más a hangolása. A gitár 6 húros, a basszusgitár többnyire 4, de van 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 húros is. Egy jobb gitár ára 100 000 Ft-os nagyságrendű. Márkákat nem ismerem, de biztos van olyan híres márka, mint a hegedűnél a Stradivari. Szerintem teljesen mindegy, hogy a punk-rock zenekarba milyen gitár van, a lényeg a gitáros tudása.
2010. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

jó sok kérdés. én ugyan p.csölok gitárokkal ey pár éve, csak kevés az időm, így nem a legjobb ütemben haladok, de azért tudok segíteni.


elektromos gitár kisebb mint a basszus és vékonyabbak a húrjai is. Alapesetben 6 húron fut átlagosan. Ez a gitár adja magat a rock zene alapját, persze nem csak torzítva tudsz játszani rajta, hanem clean módban is azaz úgy mint a dobgitáron, persze nem ugyanaz a hangzás. ezenkívül kell hozzá erősítő, anélkül halk.


ez pl egy elektromos gitár:

[link]



a bass gitár alapból 4 húrral indít, és jó vastagok. Ő adja a zene mély hangzását, azért basszus. Lehet belőle 5húros is vagy 6. 5húrosnál elsősorban egy plusz mély húrra gondolok, az inkább a keményebb metál zenéhez passzol jobban.


[link]


hátránya, h nehezebb lefogni a húrokat, de pl akinek vastagabb ujja van, annak ez jobban fekszik.



árban 30ezertől több millióig terjednek a gitárok. keress rá neten, egy csomó hangszerbolt van.


punk zenekarba tök mind1 szerintem, ott nem annyira a hangzás a lényeg általában, hanem a szöveg. erősítőt is venni kell hozzá ezt ne felejtsed el.


márkából kezdőnek talán a vorson az egyik legjobb. jó márka is, és van benne olcsó is.

2010. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettetek!
2010. júl. 3. 13:17
 4/13 A kérdező kommentje:
és még azt nem tudom hogy nekem, mint lánynak az elektromos gotár lenne jobb ugye? bátyám legalábbis ezt mondta h ne basszusgitárral kezdjek a 'zenekarban' :D gitározni naggyából tudok, osztálytársam aki tanult, ő tanít engem :D szerinte sem a basszusgitár a legjobb.
2010. júl. 3. 13:23
 5/13 A kérdező kommentje:
de nekem meg a basszer teccik. és az megoldható h 2 basszer van 1 bandában?
2010. júl. 15. 14:51
 6/13 anonim ***** válasza:

öcsém, te tisztára hasonlitasz rám :)

én is gitározni akarok, és eleinte én is bass gitáros akartam lenni, mostmár nem vok benne biztos :)

am. sztem lehet csak ne úgyanazt játszátok :)

2010. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
ha van egy elektromos gitáros is akkor szerintem lehet
2010. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én az egyik kérdésedre kifejezetten felfigyeltem.

"Egy punk-rock zenekarba milyen a jó?" - megmondom őszintén majdnem elnevettem magam mikor elolvastam.

Egy punk-rock zenekarba mindkettő kell, ugyanis amíg az elektomos gitár adja a zene nagy részét, addig a basszusgitár ugyanazt játsza csak sokkal mélyebben, mivel annélkül majdnem egy egércincogás lenne az egész zene.Szóval akármilyen zenéről van szó a punk-rocktól kezdve a metálig, mindig kell mindkét fajta gitár.Viszont elektromos gitárból néha szokott kettő lenni, hogy a szolóknál nem álljon le a dallam,de basszusgitárból sosincs kettő mivel az úgy nézve csak "dörmög".

Remélem érthető volt.xD

2010. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a 'milyen a jó' alatt márkát értettem... :S
2010. szept. 17. 18:53
 10/13 F erii válasza:
0%

Punk zenekarba vegyél egy 12ezer forintos gitárt, és az éppen megfelel a Punk színvonalnak

üdv:egy Skin

2011. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!