Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németország, jogok?

Németország, jogok?

Figyelt kérdés

Szép jó reggelt mindenkinek! Remélem tud valaki valami bíztatót mondani az én esetemre.

A helyzet a következő: Június 30.-án le fog járni a munkaszerződésem, és nem kapok hosszabbítást a terhességem miatt. Minden hivatal amivel eddig beszéltem, teljesen mást állít. Az Arbeitsamt szerint nem vagyok jogosult ebben az esetben a munkanélküli támogatásra. A jobcenter nagyon erőlteti a krankenkasse-t, hogy ott kell hogy adjanak szülésig egy bizonyos összeget krankengeld címszó alatt. Utána elvileg jogosult vagyok a munkanélküli támogatás 2-re ( Hartz IV ),viszont ha ők úgy látják hogy a párom keresete ideális akkor nem kapok semmit. Ha jól tudom fel számolják a családit és társait is.Úgy érzem mindenhol falakba ütközöm... Nekünk itt az albérlet, van egy halom biztosításom amit fizetnem kell, viszont bevétel nélkül nem tudom ezt megtenni.

Van esetleg valakinek valamilyen tippje hogy hova fordulhatok még,vagy hogy mit csináljak ?

A válaszokat előre is köszönöm



2019. márc. 7. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Pároddal házasok vagytok?

Mikor lesz a szülés?

Junius 30-ig lesz 1 év ledolgozott idöd?

2019. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jóval több ledolgozott évem van mint egy, kb 8 éve élek kint, és állandóan dolgoztam.Hol erre holland arra :)

Még nem vagyunk házasok,de ez hamarosan változik.

Orvosi időpontom még nincs a szülésről, de számításaink szerint szeptember 29.

2019. márc. 7. 08:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Hol akart lenni nem holland :)
2019. márc. 7. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:

A problémád az lesz, hogy az elterngeldhez a szülés elötti 1 évet nézik. Neked meg nem lesz meg 3 hónapod.

Ha nem vagy házas akkor biztosítva sem leszel amíg az elternzeit be nem indul. Vagy is mindenképpen a munkanélkülibe jelentkezned kell más választásod nem lesz.

A krankenkasse csak akkor fizetne bármit, is ha abban a 3 hónapban bejelentve lennél egy munka helyen.


Ha nem vagytok házasok akkor kell egy pasági nyilatkozatot is tennetek a jugentamtnál, és a babát majd a párod nevére kell biztosítani.


Viszont már kb 3 hós terhes vagy és nem voltál még orvosnál? Mert az orvos rögtön megmondja, hogy a szülés várható indöpontja mi. Persze a baba még egy normál körülmények között is 2 hét +- ban jön, de a Mutterpassba mindenképpen bele kellett, hogy írják a szülés várható idöpontját.

2019. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Február 12.-én voltam dokinál, az volt az első alkalom, akkor voltam a 8. Hétben.Ő azt mondta hogy majd a következő időpontnál kapok mutterpass-t, azaz március 13.-án. Gondolom a kritikus 12 hét előtt feleslegesnek tartotta kiszámolni hogy mikorra várható a szülés. A telefonos applikációim szerint szeptember 29.
2019. márc. 7. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég fura doki. Mondjuk az elsö vizsgálatnak hivatalosan 10-ik héten kell meglennie.


Szerintem május elején a muterpassal menjél be az arbeitsamthoz és ragaszkodjál hozzá, hogy vegyenek fel munkakeresönek. Akkor biztosítva leszel.

2019. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!