Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyességi jogokat sértettem?

Személyességi jogokat sértettem?

Figyelt kérdés

Facebook napi sztoriba feltöltöttem ahogy egy ember turkál a kukánkba, ezt (akik ismerik) elküldték a rokonainak, akik megfenyegettek, hogy feljelentenek. Elnézést kértem és letöröltem 1 óra után a képet. Csak nagyrészt olyan ismerőseim látták akik nem ismerik az embert. Nem volt nyilvánosan posztolva.

Minket azis zavar, hogy turkál a kukánkba amibe a “személyes” szemetünk van. Szétszaggatja a szemetes zsákot, állítólag nem kaját keres, de vitt el a kukából szemetet.

Mit tegyek?



#Facebook #Személyességi jogok
2019. márc. 6. 22:13
 1/6 Duenna ***** válasza:
Mit keresett a kukátokban? Személyi adataitokat? Mert azért meg őt lehet feljelenteni!
2019. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ember minden kukába beletúr ahogy megy végig az utcán. Nekünk ez kellemetlen. Mert pl.: volt már, hogy a háziállatom ürüléke volt beledobva egy eledeles zsákba és elvitte. De nézi a szemetünket, át forgatja. Semmi köze nincs ahhoz, hogy mi mit fogyasztunk..
2019. márc. 6. 23:11
 3/6 belapus ***** válasza:

Ami biztos, a felvétel előtt engedélyt kellett volna kérni.Jelezték, eltávolítottad, szerintem ez így rendben van.

Amire csak tippelek, neki is engedélyt kellene kérni a szemeted átvizsgálásához.

2019. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kukázás nem sért személyiségi jogokat, de egy embert lefotózni és azt feltenni, az viszont igen.

Engem speciel nem zavar, hogyha valaki turkál a szemetemben - egészségére! - csak ne szórja szét és akkor béke van.

2019. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szép kis ismerőseid lehetnek, ha így felnyomták a postodat. Én őket törölném és tiltanám le a 3,14-csába.
2019. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy jogász ismerősömmel ha perre is viszik az ügyet, “nagy” bajom nem lehet belőle, esetleg eltílthatnak a hasonló kép csinálgatásoktól. Mivel ezzel sérelem nem érte az illetőt, és emiatt megkülönböztetést se kapott amúgy is hosszú lenne ezt kivizsgálni pénzbüntetésre se számîthatok. Elvileg.. amúgy is a falubeli emberek nagyon jól tudják, hogy ezt csinálja, fát is lop.

Plusz valamilyen szinten lopásnak számított hogy elvitte amit elvitt mert az a hulladékkezelő tulajdona, de a tároló edény is az övék de a miénk is. Akkor ennyi erővel ha kint állunk a saját autóval a ház előtt nyitott csomagtartóval Ő beleturkálhatna?


Az ismerősök törölve lettek, de viszont pár évvel ezelőtt ők becsületsértést követtek el ellenem, amit akkor lezártunk a családomba de ezek után elgondolkodunk mi is a dolgokon :)


Simán kinézem belőle, hogy amit elvitt azt valahol el is dobta mert kivett egy szárazeledeles zacskót amibe nem eledel volt, valószínűleg Ő arra számított.

2019. márc. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!