Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok egy jó időutazós animét?

Tudtok egy jó időutazós animét?

Figyelt kérdés
Kivétel:orange,erased

2019. márc. 12. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Steins;Gate
2019. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Madoka Magica
2019. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát a témában erősen etalon a Steins;Gate és a Madoka, ahogy az előttem lévő válaszolók is leírták.


Viszont ha túl fiatal vagy, vagy nem vagy elég türelmes, akkor egyiket se ajánlanám. Ezek seinenek, jellemzően lassan beinduló sorozatok, kevés akciójelenettel, inkább a karakterekre és a közöttük lévő kapcsolatokra helyezik a hangsúlyt, na meg pszichológiai dolgokra. Ezeket egy túl fiatal néző általában unalmasnak találja.

2019. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Inuyasha
2019. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Island
2019. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Viszonylag jó a Mirai nikki, van időutazós vonatkozása, bár a műfaj kicsit talán elcsépelt. Azonban sznoboknak bátran ajánló a figyelmébe a Steins;Gate animét, mely sznob, felnőttet játszó, vén húszéveseknek való ál-pszichologizáló mű anyag, mely Csehov: 3 nővér szerű, szándékosan provokatívan unalmas részek sorát mutatja be azért, hogy végül egy egész jó kis középszerű sablon izgalomban lehessen részünk, ezen alkalmazott-"művészeti" alkotásban. A nulladik (című) részre az írók viszont elkezdtek felnőtté válni egy kicsit talán -de lehet, hogy a célközönségnek igyekeztek megfelelni, ez esetben elnézést a tisztelt írókról-, ez dicsérendő. Máskor is szívesen járok edzeni, türelmesen végigkínlódtam az összes évad összes részét, mire végre a nulladikhoz is eljutottam szerencsére, ami már egészen tartalmasnak mondható kevésbé sznob és kevésbé sablonos. "Természetesen" attól, hogy egy anime első tíz része halál unalom felvezetés, méltó része a felnőtté válásnak mint beavató (kínzóeszközökre építő) szertartás. Minden elismerésem és elnézést az ízlésficamért, én kérek bocsánatot a sznoboktól. Merev, a művészetet szögmérővel és körzővel mérők számára kötelező darab! Mazochisták előnyben.
2019. márc. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Az előttem szólóknak igaza van, a Steins;Gate és a Madoka valóban a műfaj legjobbjai!
2019. márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Az előtted szóló leszólta a Steins;Gate-t. Szerinte a Mirai Nikki féle moslékok a jók...
2019. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

"Kedves" "nem sznob" 6-os válaszoló:


Érdekes módon én soha nem unatkoztam a Steins;Gate első felén. Persze sokan valóban unalmasnak tartják az első felét, ezt meg tudom érteni. De azt nem, hogy emiatt "hulladéknak" könyvelik el.


1. Az első felében megismerjük az összes karaktert, annyira amennyire szükséges. Ezzel máris fölé nőtt az átlagos sorozatoknak, amelyek arra se veszik a fáradságot, hogy a szereplőit rendesen bemutassák.


2. A Steins;Gate vonultatja fel a legkidolgozottabb időutazásos elméletet, nemcsak az animék között, hanem úgy en bloc. A Doctor Who is elbújhatna mellette. Az időutazás szabályait az anime első fele dolgozza ki. Azt csak halkan megjegyzem, a Steins;Gate paradoxonok nélkül meg tudta oldani a problémát. Erre másik sorozatot/filmet nem tudnék példaként mondani.


3. Újranézés során rájön az ember, hogy mennyi rejtett utalás van az első felében arra vonatkozólag, hogy mik fognak történni a sorozat második felében, illetve hogy melyik szereplőnek milyen szerepe lesz a későbbiekben. Ezt szintén kevés sorozat tudja felmutatni.


4. A fentebbi 3 pontból látszik, hogy az anime második felének semmi értelme nem lenne az első fele nélkül, tehát az első, "unalmas" fele mindenképpen szükséges, és semmiképpen sem "hulladék".


5. A Steins;Gate emberközeli, és realisztikus. Nem egy hiper-szuper látványos sci-fi. Éppen ezért az is sokkal reálisabb, hogy a tragédiák szépen lassan, fokozatosan szakadnak a szereplők nyakába. A legtöbb sorozat nemes egyszerűséggel, mindenféle bevezetés nélkül belecsap a lecsóba, ami meglehetősen káros és rontja az élvezeti értéket. A Steins;Gate nem ilyen.


Mint mondtam, türelmetleneknek, fiataloknak nem való ilyen kifinomult sorozat. A 6-os válaszoló ékes példája ennek.

2019. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
#8: Én nem az 50/51%-os válaszolóra gondoltam (tisztában vagyok vele, hogy neki komoly gondok vannak az önismeretével, az értelmi szintjével és az ízlésével egyaránt, ezért nem éri meg leállni vitatkozni vele), hanem az azelőttiekre.
2019. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!