Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A 80-as IQ az mit takar mit fed!?

A 80-as IQ az mit takar mit fed!?

Figyelt kérdés

az ekkora nagysagu ,vagy szintu intelligencia habyadosu emberek mire ,vagy semmire nem kepesek az eletben!?

Varom mielobbi hozzaszolasaikat kommentjeiket feltett kiirt kerdesemre kedves valasztadok.

Bocsanat Elnezest kerek az ekezet nelkulisegekert.



#mentali-szellemi betegsegek #retardacio-avagy szellemifogyatekossag.
2019. márc. 20. 00:58
1 2
 11/11 anonim válasza:

Mensa.hu a szakemberek akik jellemzően IQ tesztet készítenek, irattatnak. Az eredményt megkapja a tesztíró. Nekem 136-os sáv, felső 2%. Mit jelent ez? Semmit. Ugyanazt eszem, mint bárki más, ugyanazt a levegőt szívom. Ez csak egy szám. Mi lehet a mögöttes tulajdonság? Csak találgatós példák: bankszámla számokat könnyen megjegyzek rövid ideig, de a 4-es 7-est gyakran keverem. Döntési helyzetben az adott döntés következményeinek még két szintjét át tudom látni. Azaz 1 döntés (ha A vagy B a lehetőség amivel kezdünk) még 8 kimenetelét tudatosan át tudom látni. Az iskolai tanulás nem feltétlen volt könnyű, magolni nehéz volt. Villamosság tárgyak amik zsigerből, szinte tanulás nélkül mentek. Ezt azóta se értem.


Szerintem amúgy ezeket lehet gyakorolni. Megvannak a módszerek erre. Emellett a lelki állapot, stressztől is függ.


Milyen szerintem egy 80-as iq? Ahogy a többiek már leírták, talán saját véleményem jön.


Se nem zakkant, se nem dilis. Lassabb az átlagnál, ami folyamatos frusztrációt okozhat neki. Számoknál a 10-es, 100-as számok megjegyzése, diktálása lassabb, vagy nem is mehet. Nehezebb az én határát megtartania, könnyen manipulálható, átverhető. Jellemző a kétkezi, alacsonyabb bérű munka.

Jelzem, hogy átlag, abuzált környezetben élő, elnyomott, akár felső sávú IQ-s emberre is jellemző lehet ez, de ez akkor lelki bántás.

Viszont ezen 80 IQ-s emberek feladatá felismerni a saját tulajdonságukat, és módszereket keresni google-n, például notesz a memória gyengeségre, számológép, és legfőképpen az otthon, nyugodt környezetben ujra átvenni, rendszerezni a napot/tanultakat, tudatosan leírni a jövő irányt és olvasgatni. Emellett balra-jobbra-fel-le kapcsolatokat építeni. Mert lehet nem veszi észre a jó döntést/megoldást, de másvalaki azonnal rámutat és innentől csak meglovagolnia kell :)

febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!