Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Több éves, évtizedes harcművés...

Több éves, évtizedes harcművészeti tapasztalattal, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Természetesen itt nem magamra gondoltam. Olyanok válaszát várom, akik régóta és rendszeresen foglalkoznak harcművészetekkel. A szituáció: beszólnak neked az utcán. Természetesen nem mész el szó nélkül, visszalépsz tisztázni a helyzetet. HA további anyázás jön, akkor ütsz/rúgsz? Vagy csak ha tettlegességig fajul a dolog. Veletek esett már meg hasonló? Mit tettetek? Mit kell ilyenkor tenni?

2019. márc. 25. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne természetes, hogy visszalépsz tisztázni a helyzetet? Milyen helyzetet? Valaki beszól az utcán: "hé te a k**rva anyád!"

Tudod mit csinál egy igazi harcművész? Elengedi a füle mellett. Mert a harcművész nem egyenlő a balhézó, tahóval. Maradjon csak meg tahónak az aki beszólt. Évekig jártam kung-fu-ra, már felnőttként. A mesterem első tanítása mindig az volt: Ha beszólnak, ne érdekeljen, ha neked akarnak menni, az legyen az első, hogy elfutsz, ha nincs rá alkalmad, csak akkor állj le a támadóval vitatkozni/verekedni.

2019. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, ja és mielőtt jön a sok nagyokos férfiaskodni, hogy "hőőőő egy igazi férfi nem fut el". Akkor erre csak azt tudom mondani, hogy rendben, legyél igazi férfi. Én élni fogok, te pedig késsel a szívedben fogsz vergődni az utcán, mert igazi férfi voltál.
2019. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Már az elején elrontod, ugyanis egy normális ember elmegy szó nélkül. A jó harcos csak akkor harcol, ha az elkerülhetetlen. Ez nem az az eset.
2019. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Oké, és ha a családod, barátaid, szeretteid előtt történik? Mit gondolnak rólad? Amúgy ráérsz akkor is futni, ha előkerült a kés, nem?
2019. márc. 25. 14:56
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

"Oké, és ha a családod, barátaid, szeretteid előtt történik? Mit gondolnak rólad?"


Teljes mértékben hidegen hagy, hogy mit gondolnak rólam. Nem vagyok egy proli, hogy egy másik prolival leálljak vitatkozni, rohadjon meg. Az ilyen bolhák köhögése egyáltalán nem érdekel. Ha a feleségemhez hozzá nyúlna, vagy a gyerekeimhez, akkor leverném a veséjét, addig meg tomboljon, felveszem videóra és felrakom a netre, nézze mindenki, hogy mekkora tahó.

2019. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Semmit nem gondolnak. Nem lehet csak úgy nekimenni embereknek mert beszólt. Még én lennék a közveszélyes örült a rendörség szemében. Ha megtàmad az màr màs. Olyankor màr el lehet intézni hisz az màr önvédelem.
2019. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

" Amúgy ráérsz akkor is futni, ha előkerült a kés, nem?"


Ez természetes. Nem azt mondtam, hogy valaki elküld a francba, akkor rohanj el. Azt mondtam, hogy a szóbeli majomkodást le kell szarni. Ha bántalmazni akar/akarnak akkor először futás. Kés nélkül is, mert lehet, hogy erősebb mint te, lehet, hogy képzettebb, lehet, hogy 2mp múlva előkerül egy pisztoly. Ez nem Hollywood...

2019. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Harcművészként.


1X volt olyan, hogy valaki nagyon durván beugatott a csajomra sértő dolgot. Megfordultam, majd azonnal kapta arcba a paprika sprayt, majd egy fejberúgást. Majd elsétáltunk.

2019. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom neves szakember, oktató. Ő nem kezdeményez semmifél konfliktust, s igyekszik elkerülni minden rázós helyzetet. Nagyon nyugodtan tudja kezelni a kellemetlenkedőket, kötekedőket. Tudását csak rendkívüli vészhelyzetben kamatoztatná (eddig nem volt rá szükség), ha emberélet van közvetlen veszélyben.
2019. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es. Én is ismerek ilyen embereket. De ha elkerül minden éles konfliktust, akkor hogyan lehet biztos abban, hogy meg tudja védeni magát, és a szeretteit? Az utca nem edzőterem. Egy utcán felnőtt csibésszel szemben egy fekete övesnek mennyi esélye lenne, ha tudatosan kerül minden ilyen helyzetet?
2019. márc. 25. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!