Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Férjem 8 éve elhunyt, most...

Férjem 8 éve elhunyt, most lenne 64 éves 18 éves kors óta dolgozott. Mikor kérhetem utána a jogosult nyugdíját?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ő nyugdíját Te nem kérheted, özvegyi nyugdíjat igényelhetsz utána, de annak folyósítása attól függ, hogy Te betöltötted-e a Rád irányadó öregségi nyugdíj korhatárt.
2019. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első helyes választ adott, annyival egészíteném ki csak, hogy nem a teljes nyugdíját kapnád a sajátod mellé, hanem csak a 33%-át. Amikor majd nyugdíjba mész (öregségi), akkor kiszámolják mennyi lenne a nyugdíja a ledolgozott évek és a bére alapján, s ennek a harmadát teszik hozzá a tiedhez.
2019. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én már több éve saját jogú öregségi nyugdíjas vagyok.40 évig voltam pedagógus.

64 éves vagyok és az elhunyt férjem is annyi lenne.

2019. márc. 29. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk, ami megbízhatónak és informatívnak tűnik, olvasd el.

[link]


A történeti részt simán átugorhatod, az első alcímtől érdekes.


Nem bántani akarlak, csak furcsállom, hogy a halála után nem igényelted, csak most 8 év múltával tennéd?

2019. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha és amennyiben idén vagy 64 éves, úgy azt jelenti, hogy 1955-ben születtél. A teljeskörű öregségi nyugdíjra jogosító korhatár az 1955-ben született nők esetében a betöltött 64. életéve. Ezt megelőzően is lehetsz már nyugdíjas - 40 év szolgálati idő letöltése, esetleg valami más korengedmény - , azonban az özvegyi nyugdíj (1955-ben született nők) csak a betöltött 64. életév után jár. Összege pedig a néhai férjed számított nyugdíjának 33 %-a. Egyébként pedagógus létedre, nem értem, hogy még miért nem kerested fel a lakhelyed szerint illetékes Nyugdíjbiztosító Igazgatóságot?
2019. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!