Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy nem látogattatok meg egy beteg hozzátartózót, aki időközben elhunyt és lelkiismeret furdalásotok volt utána?

Figyelt kérdés
A nagybátyám feleségéről van szó.A nagybátyám már 15éve meghalt,a feleségétől el is váltak régebben.Az asszony mégis tartotta a kapcsolatatot a férje által szerzett rokonokkal.Ez az utóbbi években fel is erősödött és a régi sógornők elkezdtek összejárni egymással,mindig máshol volt az összejövetel,így időnként ránk is sor került.De azelőtt is ha összefutottunk mindig kedvesen üdvözölt,érdeklődött,sokszor az autóbuszba is mellém ült ilyenkor jól elbeszélgettünk.A nyáron egyszer kérte menjek el egy kávéra szívesen lát,meg az unokatestvérem is itthon volt külföldről,így vele is találkoztam.Utána még egyszer találkoztunk amikor nálunk volt.Néhány héttel később rossz eredményeket kapott és kiderült,hogy súlyos beteg.Ez a betegség 4hónap alatt elvitte szegényt.Sajnos nem látogattam meg.Terveztem most ha kijön a kórházból meglátogatom,de erre már nem kerül sor.Gyakaran üdvözölt ez idő alatt is a szüleim által és én is őt.Ez azelőtt is szokása volt.Őszinte és szívbeli volt az érdeklődése.Nagyon kedveltem és sajnálom,hogy nem látogattam meg.Imádkozni tudtam csak érte.

2018. febr. 28. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet volt. 😢
2018. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Utána hogy békéltél meg a helyzettel?
2018. febr. 28. 23:37
 3/16 anonim ***** válasza:

Továbbra is fáj rágondolni. Bűntudat gyötör azóta is, pedig gyerek voltam.

Hiányzik.

2018. febr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom,biztosan nagyon közeli hozzátartozó volt.De mivel gyerek voltál lehet nem is voltál tudatában a mulasztásnak.Ilyenkor talán önmagunknak kellene megbocsátani a mulasztást.
2018. febr. 28. 23:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Apám. Nem engedte, hogy az utolsó napjaiban bemenjek hozzá a kórházba, pedig amiatt utaztam haza kétszer is. Pár nappal azután meghalt.

Végstádiumban lévő tüdőrákja volt.

Előtte hónapokkal korábban láttam csak, néha még mindig bűntudatom van miatta.

2018. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Közeli családtag volt. A betegsége folytán a családom se “engedte” hogy látogassam a “vége felé”. Aznap mikor elhunyt megéreztem, éreztem egész nap a suliban, nagyon rossz volt. Most is hiányzik, hogy éljen. 😢
2018. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt is tüdőrákról volt szó.Azt bánom nagyon,hogy nem mentem el hozzá kicsit beszélgetni,biztosan jól esett volna neki.Bár voltak látogatói,de talán többet is tehettem volna érte lelkileg.
2018. febr. 28. 23:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt, ráadásul az édesanyám és komplikált volt a helyzet. Sok éve volt, most már nem sokkol, de iszonyatos volt az első 1-2 év és szerintem most sem bocsátottam meg magamnak, csak elrejtettem s nem gondolok rá, mert nem tudok mit tenni.

Nem tudtam, hogy súlyos beteg. Rosszabbul volt, mint korábban, de csak ez-az fájt neki, tudomásom szerint, az pedig 70 évesen megtörténik azzal, aki keményen dolgozik a kertben és nem ügyel magára eléggé, nem? Lezáratlan volt az egész, sosem tudtunk lelkileg beszélni, nem tudom, mit gondolt, mit érzett, haragudott-e rám (rosszul váltunk el a legutolsó találkozásunkkor, indokolatlanul bántott s azt nem tűrtem, nekem is elég bajom volt, lehet, hogy ez is a betegség része volt? elmentem. és többé nem láttam. ő pedig teljesen egyedül leromlott és meghalt. szívszorító feljegyzéseket és jeleket találtam. de most már sírok, amúgyis túl sokat írtam.)

2018. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló: megértem a fájdalmadat,de mivel a családtagok nem engedték,így ez nem a te hibád.Gyerekként nem tehettél többet.Engem se vittek be a nagytatámhoz a kórházba amikor agyvérzést kapott pár nap alatt meg is halt.Akkor nekem is nagyon rossz volt,hogy nem tudtam tőle elbúcsúzni.Pont Szilveszter este halt meg.Előzőleg Karácsonykor volt nálunk és utána való nap mentem valahova és bennem volt,hogy benézek hozzá,de valami miatt mégsem tettem,pedig akkor még láthattam volna élve.Ez nagyon bántott.Mert másnap vagy a rákövetkező nap nem emlékszem pontosan rosszul lett és azonnal kórházba kellett szállítani.
2018. febr. 28. 23:58
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Nagymamámat, még amikor 12-13 év körül voltam.

Félreértés ne essék, nagyon szerettem volna meglátogatni, de nem engedtek be engemet a kórházba, mert 14 év alatt nem lehetett bemenni... nem tudom ennek mi értelme volt egyébként. Igazából egyikünk sem tudta, hogy meg fog halni, nem volt olyan az állapota, aztán csak egyszer elhunyt álmába, egyik éjszaka. (Illetve rosszabbodott az állapota, de nem akarták átszállítani másik kórházba, mert elvileg "annyira" azért mégse volt rossz. R#hadjanak meg, de tényleg.) :(

Eléggé rossz volt, mert velünk lakott, és többet foglalkozott velünk, mint anyám, mert ugye ő dolgozott. Szóval elég nagy lelkiismeret furdalásom lett, hogy nem tudtam meglátogatni.

Aztán egy éjszaka álmodtam vele halálára rá 2-3 hónapra, és hallottam a hangját, amiatt tudtam csak feldolgozni. :D

(úgy hangzok, mint azok a fura emberek az ezotéria kategóriába most, egyébként....)

19/F

2018. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!