Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a postás nem...

Létezik, hogy a postás nem hozza ki a csomagot, hanem elrakja magának? Ebay rendelések.

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztem faluról városra. A faluban általában 3-4hét alatt megjött minden csomag. Amióta itt lakom,azóta már 8 csomagom nem érkezett meg a kb 2 hónapos határidőn belül. Ugye ezeket nem kell aláírni meg semmi,szóval elvileg elrakhatná... Másra nem tudok gondolni,hogy miért nem érkezhet meg.
2019. márc. 29. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A posta rendszerében biztosan regisztrálva van. Ez csomag, nem egy egyszerű levél. Nem hiszem, hogy elrakta volna a csomagodat.
2019. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan apróságok amik nem regisztrált küldeményként jönnek, amit csak simán bedob a postaládába. Azokat elvileg elrakhatja, de nem fogja, mert ha panaszt teszel a postán és kiderül, akár lopás miatt le is csukhatják.
2019. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az is lehet hogy elkeveredett valahol. nem lenne meglepő, tudjuk milyen helyzetben van manapság a magyar posta
2019. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nagy csomagok,de a postaládába nem férnek be. Kopogni nem kopogott hozzánk,mert mindig itthon vagyok a babával,és az ajánlott levelek megjönnek,érdekes módon csak az ebayes rendelések nem.
2019. márc. 29. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A postaládába nem férő kínaikat nem köteles kivinni, lerakhatja az illetékes postahivatalban is, akkor értesítőt kell bedobjon róla. Azt sem kaptál? Akkor tegyél panaszt a posta ügyfélszolgálatán. Még tudom ajánlani a 17Track nevű appot is, ezen nyomon lehet követni sok nem regisztrált küldeményt is az országba való érkezésig.
2019. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

én ugyan wish-rol rendelek, és levélként jön amit kihoz de mindíg alá kell írjam a papírt, tehát nem teheti meg hogy elteszi.

Viszont azt nézd meg hogy át e állítottad a szálkítási címet és el is mentetted, mert ha nem akkor meg jön az csak rossz címre

2019. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kaptam értesítőt. A régi címemen sose kellett aláírni,és ha véletlenül odaküldenék,a szüleim laknak ott,tehát tudnék róla. De át van állítva a cím. A nyomkövetési számra nem azt írja,h ismeretlen,valamelyik istambult ír 1,5 hónapja meg hasonlók.
2019. ápr. 1. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen létezik ilyen. Postás famíliából származom, onnan tudom, miket művelnek egyesek. Ami nem könyvelt küldeményként érkezik az országba, arról senki sem fogja neked garantálni, hogy valaha is megkapod. Aminek van ragszáma, azok nagyobb eséllyel jutnak el hozzád, mert ott nyilván vissza lehet keresni, hogy hol akadt vagy veszett el egy csomag - ezt nem sok postás meri megkockáztatni, hogy zsebrevágja és hazaviszi. Bár ilyen esetről is hallottunk már. :D A tanulság, hogy csak és kizárólag nyomkövetéssel érdemes bármit is küldeni illetve rendelni, akkor is ha így több pénzbe kerül. De legalább 99% esély megvan rá, hogy megkapod, és ha mégsem, akkor még mindig lehet kártérítési igényt indítani a Posta felé.
2019. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!