Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Mi alapján...

Hogyan tovább? Mi alapján tudnék dönteni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Apám zenész és egy lánnyal zenét készít egy lemezre. A lány választhat egy dalt, amelyre klippet készít. Nos, engem kért fel, hogy készítsek rá egy animációt. Bár még csak most indultam el ezen a pályán. (jövőre egy új iskolában, ilyem azakom fogok tanulni)A lány tudja, hogy nem kezelhet teljesen felnőttként és meg kell adnia a visszalépés lehetőségét. Úgy értem, hogy a képességeim megvannak a dologhoz, de nem tudom, hogy érdemes e belekezdenem. Az a kérdésem, hogy hogyan érdemes belekezdeni és hogyan tudnám eldönteni, hogy túl nagy falat ez nekem vagy megvalósítható? A következő őszig van még időm, bőven. Persze az animáció készítés rendkívül fárasztó és szöszmötölős meló ezért mégiscsak időben el kéne döntenem, de nem tudom, hogy mit tegyek, mi alapján tudnám eldönteni, hogy tényleg vállalkozom e a feladatra. A válaszokat előre is köszönöm és bocsi ha helyesírási/ fogalmazási hibát találtok!
2019. márc. 30. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele. Pénzt is kapnál gondolom érte, meg ha ez széles körben elterjed, megismerik a neved, több felkérésed lehet majd a jövőben.
2019. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy milyen jellegű animációról lenne szó, mert itt a 3D CGI animációtól a gyurmafigura stop motion animációig bármi elképzelhető. Nyilván mindegyiknek van egy alapozó része, meg egy tényleges animáció készítés része. (Pl. 3D animációnál megcsinálni egy figurát lehet, hogy hetekig tart, de az animációnál azt már csak mozgatni kell. Egy gyurma animációnál is előbb ki kell találni, hogy hogy épülnek fel az animáció elemei és azt előbb ki kell dolgozni, a tényleges animációnál meg már csak alakítgatni kell azt, újra létrehozni.) Hogy itt mennyi idő az alapok megteremtése, és mennyi idő az animáció legyártása, annak az aránya technikától függően változhat.


Nyilván kell lennie egy tervnek, hogy pontosan milyen módszerrel készül majd az animáció, mi fog benne történni. Ezt aztán szépen le lehet bontani részletekre, hogy ennél a dallamsornál azt fogják majd látni a klippben, hogy, aztán a második dallamsornál az történik, hogy…


Mekkora a zene időtartamban? 3-4 perc egy átlagos dal hossza? Az úgy 180-240 másodperc. Mennyi időd van? Szeptemberig elejére kell elkészülni? Addig van 153 nap? Hát akkor csinálj egy demót! Ragadj ki a már vázlatosan felvázolt animáció forgatókönyvből egy 10 másodperces részletet, ami technikai, kivitelezési szempontból nem a legegyszerűbb, de azért nem is a legbonyolultabb. Ha azt meg tudod csinálni egy hét alatt, akkor ugyanilyen munkatempóban a teljes animáció elkészítésére is van esély. Nyilván figyelembe lehet venni, hogy ahogy csinálod, úgy válsz egyre rutinosabbá, úgy tudod a már meglévő munkádat újra felhasználni, úgy fog egyre jobban kézre állni minden eszköz, ami az animáció készítéséhez kell. A másik oldalról viszont nyár lesz, nem biztos, hogy mindig tartani tudod ugyanazt a munkatempót, idővel csökken a lendületed, a motivációd, illetve nyilván lesznek nem várt nehézségek, problémásabb részletek, amikre sokkal több idő kell. A kettő nagyjából kikompenzálja egymást. Ha egy hét alatt le tudsz gyártani egy 10 másodperces demót, akkor vágj neki. Ha aztán a nyár közepén már azt látod, hogy nem sikerül befejezni, ha félúton elkaszálják, vagy elkaszálod az egészet, akkor is nyertél vele egy csomó tapasztalatot. Ha viszont nem sikerül legyártani egy 10 másodperces demót egy hét alatt, akkor meg lásd be, hogy akkor ehhez nincs elég tudásod, tapasztalatod, erőforrásod, stb…


(Azt is meg lehet és meg is kell fontolni, hogy ha a projekt közepén nagyon megcsúsztál az ütemterv tartásával, akkor esetleg be lehet vonni más ember, mások segítségét is. Ennek megvannak a maga hozta problémái is, meg az előnyei is.)

2019. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!