Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki találta fel a meleg vizet?...

Ki találta fel a meleg vizet? (Az ősember biztosan nem a vaskor előtt, mert nem volt edénye. ) Ilyen szemléletben kérem szépen a választ.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A melegvizet nem feltalálták, hanem felfedezték.

(hőforrások vagy az összegyűlt (eső)víz felmelegedett a napon, stb.)

2019. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ki találta fel a meleg vizet?


Nem kellett feltalálni, mert természetes módon létezik és létezett nemhogy az ember, és nemhogy a földi élet, de a Naprendszer keletkezése előtt is. Mondjuk a kérdés is aluldefiniált, mert mit jelent, hogy „meleg”. Bemegyek a Balatonban nyáron és meleg. Vagy bemegyek egy termálvíz tóba, az víz is, meleg is. Mikortól kezdtük el használni? Attól függ, mire. Nyilván egy termálvíz tavat egy állat is tud használni fürdőzés, melegedés céljából.


Mikortól állítottunk elő mesterséges úton meleg vizet? Ez is nehéz kérdés, meg itt is probléma, hogy aluldefiniált a meleg szó. Egy természetesen keletkezett kő mélyedésbe ha vizet teszek és azt felmelegíti a nap, akkor az már mesterséges meleg víz? Annyiból mindenképpen igen, hogy én tettem a mélyedésbe a vizet. (Vizet melegíteni nem csak tűzzel, és nem csak közvetlenül lehet.)


> Az ősember biztosan nem a vaskor előtt, mert nem volt edénye.


Hát vas edénye nem volt, de lehetett bronz edénye, lehetett réz edénye. No meg lehetett agyag edénye is. Agyag edények meg már voltak időszámításunk előtt 25 000-30 000 éve is. Az még bőven az őskorban, a kőkorszakban volt, sőt bőven az őskőkorszakban (paleolitikum). Hogy aztán ezt használták-e valamilyen módon víz melegítésére? Fene tudja, de valószínű, hogy igen, ha más nem, akkor napfénnyel történő melegítésre.

2019. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nem kell a meleg vízhez napfény! Ha barmiben vizet tudtak tárolni /kőmélyedés, agyagedény, bőrból keszült edény, esetleg valamilyen száraz növény tarolasra alkalmas szara, termeshéja/, a tűzrakó helynél atforrósodott követ beledobva egyből felmelegíti a vizet!
2019. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
Frappáns megoldás. Látszik, hogy nem vagyok hű de gyakorlott túlélő, mert nekem hirtelen nem jutott eszembe ez a kézenfekvő megoldás. (Hiába no, az ember elkényelmesedik a fém bögréjével még az szabadban is.) De ez jó, ezt megjegyeztem.
2019. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Mel Egviz angol feltaláló, tudós találta fel a XII. században.
2019. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂😂
2019. ápr. 7. 00:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve börbõl készült "bográcsban" fõztek. A bõr ugyan éghetõ de ha vízzel töltöd meg felszivja a vizet és nem ég el. Ez olyan hogy mūanyag flakonban is lehet vizet forralni mert a víz miatt a flakon nemtud kiolvadni. Nyugodtan kipróbálhatod. Deformálódik de lehet benne fõzni. Én már fõztem ilyen táborozas során.
2022. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!