Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet a névváltoztatásról? 16/L

Figyelt kérdés
A Lényeg hogy fel szeretnék venni agy harmadik nevet. Ugye még kell a szülői beleegyezés úgyhogy sokáig győzködtem anyukámat és mostanra belement de mégis ellenzi. Azt mondja hogy nem akarok megbirkózni a problémáimat hogy nem a nevemmel van bajom hanem magamat akarom megváltoztatni (az előzőek közül egyik sem igaz) És nagyon rosszul esik neki hogy meg kérdőjelezem egy ilyen alapvető döntését. Nekem fontos hogy mit gondol. Szerintetek mivel tudnám meggyőzni?

2019. ápr. 7. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Pedig amit anyukád mond, az igaz. Az új neveddel akarod kompenzálni a jelenlegi "elcseszett" énedet. Hogy miért gondolom ezt? Ha a nevedet sem tudod elfogadni, akkor ott önértékelési problémák vannak. Ne a nevedet változtasd meg, tök fölösleges, attól még ugyanaz leszel. Az meg nem indok, hogy x név tetszik. Plusz 16 vagy, sok mindenről fog még változni a véleményed, pl az új nevedet is simán megutálhatod.
2019. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A nevem nagyon átlagos (nem szeretném leírni) Nem magammal van problémám hanem a nevem nem tetszik kiskorom óta... +a húgomnak 2neve van így ő választhat hogy melyiket szeretné használni, én is csakennyit szeretnék
2019. ápr. 7. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdező ezt magyarázd el anyukádnak hogy te csak egy második nevet szeretnél felvenni mint a tesódnak van. Nyugtasd meg hogy nem az ő döntését kérdőjelezed meg és ő attól még úgy fog szólítani ahogy most. De neked ez fontos, és jobban éreznéd magad vele.


(Én is utálom a nevemet bár soha nem változtattam meg, bár sokszor játszottam a gondolattal hogy jó lenne)

2019. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!