Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az idősebbek miért érvelnek...

Az idősebbek miért érvelnek mindig azzal, hogy bezzeg az én időmben sokkal nehezebb volt minden, mégse szóltak érte semmit?

Figyelt kérdés

például: 15 kilós iskolatáskát kell cipelni egy elsősnek,

erre a válasz: bezzeg én annyi idősen 50 kilós táskákat emelgettem mégse nyavalyogtam.

Vagy:

-Ma is tíz órát kell dolgoznom.

- Az semmi, én 16 órákat dolgoztam mégse sírtam miatta.

DE lett volna rá lehetősége... és nem az lenne a normális, hogy ne hagyjuk annyiban, ha valami nem tetszik, hanem tenni is valamit az ellen, hogy jobb legyen, nem pedig csak beletörődni a rosszba?

Attól még, hogy nekik rossz volt, miért kell, hogy másnak is rossz legyen?


2019. ápr. 10. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem az a lényeg, hogy neki rossz volt, hanem hogy neki teljesen természetes, hétköznapi dolgok voltak azok, amiket egyesek ma micsoda viláfájdalomként képesek megélni.
2019. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az #1-es írja.

Pl. A házimunka elvégzését szó nélkül megcsinálták az asszonyok, kézzel mostak, mosogattak, kapáltak...A mai embereknek meg még a mosogató és mosógépbe is nehezére esik bepakolni.

2019. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Mert vének és frusztráltak. Többnek akarják magukat mutatni, de ki a franc hiszi el ezeket?
2019. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csatrad ***** válasza:
22%
szocializmusban nem tehettek ellene semmit. ha kinyilt a csipad siman agyonvertek
2019. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert ezek az emberek frusztráltak, alig értik a mai világot, a tudások vajmi keveset ér már.

régen nem voltak jobbak az emberek, egyszerűen más világ volt.


lehet, h több fizikai munkát tudtak végezni, de az idősek között szinte csak tájékozatlan, arrogáns embereket látok.


„Attól még, hogy nekik rossz volt, miért kell, hogy másnak is rossz legyen?”


azért, mert fáj neki, hogy megváltozott a világ, és a kutyát nem érdekli, hogy ők le tudtak vágni egy tyúkot vagy h 20 órán keresztül tudtak kapálni. ez pont az kategória, mint amikor belém között egy idős, korlátolt infótanár a neten, mert ’szerintem’ helyett azt írtam, h ’sztem’. az, hogy közben helyesírási és érvelési hibák tömkelegét vonultatta fel, az nem baj, se az, h nem beszél jól angolul.

ezek megkeseredett boomerek, nem kell velük túl sokat foglalkozni.

2020. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert
2022. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!