Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a legszebb, legkülönlegeseb...

Mi a legszebb, legkülönlegesebb hangzású női, illetve férfi név a véleményetek szerint?

Figyelt kérdés
Én még nem hallottam olyan női nevet amely igazán tetszik. Férfi nevek közül pedig abszolút kedvencem a Jácint.

2019. ápr. 25. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Athina.
2019. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a Solange, bár azt nem nagyon adják magyar gyerekeknek. Szerintem az egyik legszebb, ugyanakkor legegyszerűbb női név az Anna. A másik véglet pedig az Irma és az Irén.
2019. ápr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Női:

Az autentikusabbak közül: Veronika, Kamilla, Rebeka, Regina, Kornélia, Karolina, Emília

A ritkábban közül:

Amélia - Ez az Amália itthon ritkább változata, jobban tetszik. Nagyon nőies és kedves hangzású.

Alina - ez elég megosztó, mert itthon elég ritka név, Romániában jóval gyakoribb, de szerintem gyönyörű.

Amira - Ez is nagyon tetszik, kicsit olyan “hősnő” hangzása van.

Larissza - Főleg Larának becézve, de hosszú alakban anyakönyvezve.


Férfi: Kristóf, Dénes, Róbert, Jónás, Kornél, Albert, Vilmos

A ritkábbak közül:

Alexander - Tudom, hogy sokan nem igazán favorizálják, mert: “Akkor ennyi erővel miért nem Sándor?!”, mégis szerintem nagyon szép, - valamiért nagyon tetszenek a görög/keleties nevek mostanában, pedig eddig nem mutattam irántuk túl nagy érdeklődést. Az Alex becézés pedig lehet egyszerre cuki és komoly is.

Henrik - VIII. Henrik ide vagy oda, már évek óta ez az egyik kedvenc férfinevem.

2019. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Lány nevek közül, ezekre mindig felkapom a fejem és meglágyul a szívem: Sarolta,Gertrúdisz, Gwendolin, Emma, Emilia, Júlia

Fiú nevek: Arisztid, Konrád, Gedeon, Ervin

2019. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Charlotte, Sebastian
2019. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elizabett, Jázmin, Inez, Lujza, Boróka, Zselyke, Kamilla, Bíborka, Julianna

Amiknek jó a ritmusuk, de csak könyvszereplőnek, vagy a lovamnak/kutyámnak/cicámnak adnám, mert túl ritka egy embernek sajnos (de anyakönyveztethetőek): Búzavirág, Borostyán, Csermely, Levendula, Lizabell, Majoranna, Mandula, Mimóza, Sáfrány, Szamóca, Vanília, Zsálya


Érdekesmód nekem fiúkból nincs nagy listám.

2019. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Amin talán nem botránkoznak meg annyira az emberek:

lány: Zóra, Zorka, Blanka, Lujza, Júlia, Hanga, Lenke

fiú: Dénes, Csongor, Erik, Fülöp, Jakab, Leó, Mór


Ami szerintem gyönyörű, viszont sokaknál kiveri a bizosítékot:

lány: Zejna, Zója, Paulina, Nádja, Jerne, Helza, Helena, Barka, Áfra

fiú: Anton, Bese, Havel, Hubert, Merse, Misa, Kolos, Zerénd, Zdenkó

2019. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Női neveknél nekem nagy tetszik: Hanna, Léna, Amélia, Hanga


Fiú neveknél pedig: Noel, Előd, Ármin, Kornél, Nátán (hangzatra tetszik,de leírva nem:D )

2019. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!