Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kidobhat a tulaj ha van...

Kidobhat a tulaj ha van bejelentett lakcímem?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként kaptam egy jó ajánlatot egy ismerősömtől, miszerint költözzek oda és hagyjam ott a kolit. Mivel jó ajánlat volt pénzben és helyben is ezért belementem. De előtte csináltunk egy lakcímbejelentőt. Így tehát teljes joggal élek most itt. Egyéb szerződés nincs, csak szóban állapodtunk meg az anyagiakról amit minden hónapban időben teljesítek.


A probléma az utóbbi időben merült fel, mert van még nem bejelentett lakos is itt, de valószínű ők elmennek és új albérlők jönnek ide. A kapcsolatunk emiatt romlott, mert kevés a szoba és lassan már egymás idegeire megyünk. Én próbálok engedni, de egyre jobban érzem azt hogy nem vagyok szívesen látott "vendég". A tulaj viszont egyre irritállóbb (hangos zenehallgatás, lusta elhanyagolt környezetet hagy maga után, kéréseimet figyelmen kívül hagyja).


Egy félévet maradnék még itt, utána költöznék. Kérdésem hogy kidobhat-e a tulaj úgy hogy nekem már csak külföldön van állandó címem? Illetve jogilag milyen viszonyban leszek az új bérlőkkel? Több a jogom? Esetleg kevesebb?


Az még fontos lehet hogy a tulaj nem itt él csak a fia (vele vagyunk egy szobában) és róla beszéltem az imént mikor említettem a problémákat. Neki nincs itt bejelentett címe, ő a nagyszüleinél van jogilag (nem messze innen), de az ő szülei a tulajok. Bonyolult kicsit, ezért kérdezzetek nyugodtan ha nem világos valami.


Előre is köszönöm.


2019. ápr. 30. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tulajdonos (szállásadó) felmondhatja a bérleti szerződést, azaz megszüntetheti a jogosultságod az ottlakásra, a szerződés szerinti feltételekkel. De ha még szerződés sincs, akkor akármikor felszólíthat az ingatlan elhagyására.


„A̲ ̲l̲a̲k̲c̲í̲m̲b̲e̲j̲e̲l̲e̲n̲t̲é̲s̲ ̲é̲s̲ ̲a̲z̲ ̲é̲r̲t̲e̲s̲í̲t̲é̲s̲i̲ ̲c̲í̲m̲ ̲b̲e̲j̲e̲l̲e̲n̲t̲é̲s̲é̲n̲e̲k̲ ̲t̲é̲n̲y̲e̲ ̲ö̲n̲m̲a̲g̲á̲b̲a̲n̲ ̲a̲ ̲l̲a̲k̲á̲s̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲a̲z̲ ̲i̲n̲g̲a̲t̲l̲a̲n̲ ̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲a̲t̲á̲h̲o̲z̲ ̲f̲ű̲z̲ő̲d̲ő̲,̲ ̲v̲a̲l̲a̲m̲i̲n̲t̲ ̲e̲g̲y̲é̲b̲ ̲v̲a̲g̲y̲o̲n̲i̲ ̲j̲o̲g̲o̲t̲ ̲n̲e̲m̲ ̲k̲e̲l̲e̲t̲k̲e̲z̲t̲e̲t̲ ̲é̲s̲ ̲n̲e̲m̲ ̲s̲z̲ü̲n̲t̲e̲t̲ ̲m̲e̲g̲.̲ Érvénytelen a bejelentett lakcímadat, ha a polgárnak a lakás használatára vonatkozó joga megállapodás alapján már nem áll fenn, illetve jogerős bírósági vagy véglegessé vált hatósági határozat alapján megszűnt és a határozatot végrehajtották.” ← 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról 26. § (5)

Ha megszünteti az ottlakási jogod, akkor a fenti törvény alapján három munkanapon belül kötelezettséged ezt bejelenteni, azaz a lakcímet megszüntetni. ← 26. § (1)

Amennyiben nem teszed meg, akkor a tulajdonos kényszerkijelentést kezdeményezhet (az eljárás jogszabályi megnevezése: lakcím fiktiválás).

Az, hogy akkor hozzájárult a bejelentkezésedhez, az akkor volt; az nem örökös, illetve, szerződésbeli időhatára sincs, mivel nincs is szerződés.

2019. ápr. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen kidobhat. Röviden ez úgy van, hogy az ott tartózkodásra pl. egy bérleti szerződés jogosít fel, vagy a sima beleegyezése. A lakcímbejelentés az pedig egy független adatszolgáltatás és semmire sem jogosít fel.


Példa: lejár a bérleti szerződés miközben van érvényes lakcímbejelentés. Ekkor bizony a bérleti szerződés volt az ami az ott tartózkodásra feljogosított, az pedig lejárt.


Lakcím az egy adat a hatóságok felé, arról ahol életvitelszerűen laksz, se több, se kevesebb. Semmire sem jogosít fel.

2019. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs papírod így szerződésed sincs.

Bármelyik nap közölheti veled hogy este már nem fogsz ott aludni.


Javaslom mielőbb költözz máshova.

2019. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!