Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ékszer üzletben hagytam...

Ékszer üzletben hagytam javítani arany gyűrűmet, melyet lassan 2 hónapja nem kaptam vissza. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az üzlet márc. 7-én átvette javításra az eljegyzési gyűrűmet. A javítást egy másik városban lévő ötvösnek továbbították. A javítási idő 14 nap. Miután 2 hét elteltével sem kerestek, hogy elkészült a gyűrű, bementem az üzletbe érdeklődni. Azt a választ kaptam, hogy sok a munkája az ötvösnek, majd hívnak ha mehetek érte. Kb két hetente meglátogattam az üzletet, de mindig gyűrű nélkül jöttem ki. A mai napon már előttem hívta fel az ötvöst az ékszerbolt eladója és kihangosította, melyet én nem kértem és a hívott felet sem tájékoztatta. Az ötvös mondta, hogy eltünt a gyűrű, nincs meg, csak a papírjai. Mit tehetek? Fenyegessem az üzletet feljelentéssel? Követeljek egy gyűrűt és kártérítést? Köszönöm a válaszokat.

2019. máj. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te az üzlettel kerültél szerződésbe, tőle követelheted a kártérítést. Ők majd leboxolják az ötvössel.
2019. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy kérj kártérítést, és írj be a panaszkönyvbe is!
2019. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. A panaszkönyvbe mindenképpen be fogok írni, mert ez így nem tisztességes.

Kártérítést mennyit kérjek egy 2 éve hordott, köves fehér arany gyűrű esetén?

2019. máj. 2. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont amit mondtál. Feljelentés vagy kiegyezés. De legalább másfélszer drágábbat kérj kárpótlásul!
2019. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült fenyegetőzés nélkül megoldani. Az üzletből felhívták az özvöst, aki felajánlotta nekem, hogy elkészíti nekem a gyűrűt, vagy választhatok a nála készleten lévők közül. Kárpótlásul nagyobb értékben is, mint az enyém volt. Találkoztunk személyesen is egy másik üzletben, sikerült találni egy nagyon hasonló gyűrűt, melyet az ujjamra igazít. Kb. 20-25 ezer ft-al kerül többe, mint az enyém volt.

Az én gyűrűmet azért sajnálom, szerettem, de annak örülök, hogy az ötvös korrekt volt.

2019. máj. 7. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!