Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Származhat belőle kellemetlens...

Származhat belőle kellemetlenségem?

Figyelt kérdés
Munkáltatómtól tavaly elköszöntem. A tőlük származó 2018-as jövedelmem bevallásához még ezidáig nem küldtek sem igazolást, sem semmit. Egyéb jövedelmem keresetpótló juttatás volt, aminek az adóbevallása már rajta van a NAV adóbevallási tervezetén. A bejelentett tavalyi munkáltatótól semmi. Telefonon kértem őket, segítsenek, ha van valami hiányosság. Megadtam a jelszavam, mert bízni akartam bennük, férjenek hozzá az adataimhoz, tudjanak pótolni, ha valami szükséges. Hat hétig náluk volt mindenem. Semmi nem történt, illetve olyan állítás, hogy fel lett töltve a hiány, kérdeztem, én miért nem látom? Elhiszem, de mégsem látom. Azóta különböző új határidő javaslatok,de nem lettek betartva és nem tudtunk egyeztetni, mert beteg szülő, elfoglaltság, szombat, miegyéb. Újabb hívásom eredménye, hogy kinyomta a könyvelő a telefont. Elvittem másik könyvelőhöz az összes papírt, amit tőlük kaptam - ott javasolták, hogy nézessem meg a NAV-nál. Ott is átadtam minden papírt, átnézték, befogadták. Mondtam a gondom, hogy nem kaptam semmit a régi munkáltatótól. Azt válaszolták, ha nem, hát nem. Nekem nincs több tennivalóm, őrizzem öt évig a papírokat, ha mégis küldenének valamit, még mindig be lehet vinni a NAV-hoz. Régi munkáltató nem reagál. Azóta NYES -t kapok. Lehet-e befolyásolása a régi munkáltatónak a NYES folyósításához, bár azt a Kormányhivatal folyósítja?
2019. máj. 4. 17:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!