Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell feltenni a NEM...

Hogy kell feltenni a NEM gyári napellenzőt objektívre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rendeltem ebayen egy Lens Hood EW-63C For Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 IS STM black napellenzőt, meg is érkezett viszont mivel nem gyári, így magában nem tudom feltenni a 18-55mm-s objektívemre.

Milyen plusz eszköz segítségével tudom feltenni a nem gyárikat?

Nem vagyok nagyon jártas a dologban, úgyhogy remélem normális válaszok jönnek majd!


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!!



2019. máj. 9. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A rövid válasz: pillanatragasztóval.


A hosszú válasz: sehogy. A napellenzők az adott objektívhez vannak gyártva, nem lehet őket más tipusú objektívre feltenni. Azonban ha te a megfelelő objektívhez választottál napellenzőt, akkor teljesen mindegy, gyári-e vagy utángyártott. Ha nem tudod feltenni, az nem azért van, mert nem gyári, hanem mert másik modellhez valót vettél. Így jártál, legközelebb majd tájékozódsz.

Most annyi dolgod van, hogy megnézed PONTOSAN milyen tipusú napellenző kell az objektívedre (manuálban benne van), és azt rendeled meg. Akár eredetit, akár kínait. Mindegy, de a modellszám megfelelő legyen.

2019. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, egy apróság: a 18-55 mm az nem az objektív típusa. Az a gyújtótávolság, de van belőle egy tucat különböző típus.
2019. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha passzol a menet, ráhajtod, ha nem, akkor így jártál. Méretnél a tárgylencse mérete a fontos (egy áthúzott kis kör jelöli)
2019. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Napellenzőt nagyon ritkán kell a szűrőmenetbe tekerni...
2019. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Napellenzőt nagyon ritkán kell a szűrőmenetbe tekerni..."

A ritka esetek egyike az EF 50/1,8 II.

Persze, nem magában, hanem a hozzá adott vasat kell a szűrőmenetbe tekerni, és arra lehet (csak) rápattintani a szemellenzőt.

2019. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És?

Most EBBE konkrétan mi az ördögért kellett belekötni?

Azt írtam, ritkán - elismered, hogy valóban ritkán, majd felhozol egy teljesen irreleváns példát, hiszen a kérdező egyértelműen nem fix ötvenes obiról beszél.

Nincs meg a szerződésben foglalt leütés- vagy hozzászólásszám, Sztrogoff? Jöttél gyorsan beszólogatni?

2019. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors és jó válaszokat! ^^

Utána nézek még egyszer rendesen a pontos típusának! :)

2019. máj. 10. 11:30
 8/10 A kérdező kommentje:

Kértem segítséget ismerősömtől is és valami belül nem volt kipeckelve (vagy hogy mondjam) , végül jó lett rá a napellenző!!

Köszönöm a segítséget tőletek is! 🤗

2019. máj. 10. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:

"És?"


A három ponttal megtűzdelve igazából azt mondtad, hogy teljesen valószínűtlen, hogy szűrőmenetbe kéne napellenzőt tekerni.

De nem.

2019. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan vagy mint az exem, a semmibe is belelátod a fél világot mag az ellenkezőjét.

Vajon most mit gondolok?

#@*!

2019. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!