Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előfordulhat olyan, hogy egy...

Előfordulhat olyan, hogy egy előre kifizetett csomagot egy idegen személynek adja oda a futár (akiről nem tudni ki)?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a hivatalos teendő ilyen esetben?
2019. máj. 11. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Minden elképzelhető. Ha ilyen történt akkor reklamálj az eladónál illetve a csomagküldő szolgálatnál.


Azért az ilyen nagyon-nagyon-nagyon ritka.

2019. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez a futárcég hibája, gyakorlatilag elkeverték a csomagod, kártérítéssel tartoznak neked.
2019. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

# 2

Ha tegyük fel nem akarnák megtéríteni és ráadásul elkezdenek lobogtatni egy "átvételi elismervényt" amin vmi idegen aláírás van, akkor kérdezem hogy ilyenkor mi van? Milyen hatósághoz kell fordulni ilyen esetben, ami ténylegesen foglalkozik is az üggyel?

2019. máj. 11. 08:28
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Azért ez nem ilyen egyszerű mivel az eladó végülis nem jutatta el hozzád az árut. Szerintem elöször őket csesztesd, igazából nem neked kellene a futárcéggel foglalkoznod.
2019. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A futárcég a felelős ha ilyen hiba történik.

Megemlítem sokszor elég hanyagok, és bármi előfordulhat.

A minap épp indultam el itthonról kocsival, de megláttam a futárt bekanyarodni az utcába. Láttam hogy a házunk előtt áll meg, vissza fordultam és megálltam mellette.

Átadta a csomagot, sőt aláírást sem kért. Simán átadhatta volna bárkinek.

Más az ugye ha a megadott címen a házamból jövök ki, de így hogy csak megállok mellette és kérdés nélkül átadja? Elég nagy felelőtlenség.

2019. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most itt az a gond, hogy egy 20000 ft-os tételről van szó ami előre ki lett fizetve.


Ha viszont felhívom őket, nagyon valószínű hogy hárítani fognak és nem ismerik el hogy lenyúlták a csomagomat. Sőt, valószínű hogy egyből a "kamu aláírásos" átvételi elismervényt fogják előttem lobogtatni. (Olvastam már hasonló esetről. Az is lehet, hogy maga a futár nyúlta le.) Visszafizetésről pedig sanszos hogy szó sem lehet.


Ebben az esetben tudnom kéne, hogy milyen jogi lépéseket tehetek ezügyben. Egyáltalán foglalkozik-e bármilyen hatóság ilyen ügyekkel (sajnos a magyar (i)gazság szolgáltatás nem mindig az emberek érdekeit tartja szem előtt).

2019. máj. 11. 09:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem esetleg nem tud ebben segíteni?
2019. máj. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mivel hétvégén sajnos nincs lehetőségem felhívni őket, ezért hétköznap fogom.


Első körben ha a futárcég nem tudja hitelesen igazolni, hogy kinek adta oda az előre kifizetett terméket (azaz nincs az átvevő mellett se név, se személyigazolvány szám) akkor megy ellenük a feljelentés lopás miatt.


A cég, akiktől az árut rendeltem pedig be lesz panaszolva a fogyasztóvédelemnél, hogy tolvajokra bízzák az mások által előre kifizetett árukat.


Én csak ennyit tudok tenni. Viszont sanszos hogy a pénzt úgyse kapom vissza, az ügyemet elsuvasszák valamelyik fiók aljára oszt jónapot. De egy próbát megér.

2019. máj. 11. 10:27
 9/15 A kérdező kommentje:
Amúgy az Express One futárszolgálatról van szó, ha valakit érdekel. (Csak azért írom, hátha már más is járt így velük kapcsolatban.)
2019. máj. 11. 10:35
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezért ne fizess ki semmit elöre. Akkor nem lesz ilyen probléma. Am ja nàlunk volt olyan hogy futàr csak úgy odaadta rokonnak a csomagot. Rokon csak annyit mondott ismer minket mert rokon és màr adta is oda neki. Azt mondjuk nem én rendeltem hanem tesóm. Én soha nem fizetek elöre. Nem szeretek elöre fizetni.
2019. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!