Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Előfordulhat olyan, hogy egy...

Előfordulhat olyan, hogy egy előre kifizetett csomagot egy idegen személynek adja oda a futár (akiről nem tudni ki)?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a hivatalos teendő ilyen esetben?
2019. máj. 11. 08:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%

Szia! Webáruházban dolgozom.

Te az eladóval állsz szerződésben. Mindegy, hogy az cég vagy magánszemély. A futárhoz jó értelemben nincs közöd. A termék nem érkezett meg hozzád. Pont.

Vívjanak meg ők a szállítóval.

Fogyasztóvédelem, mint hatóság nincs. A lakóhelyed szerint illetékes békéltető testülethez fordulhatsz, ha az eladó nem akar kártalanítani.

2019. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért én a helyedben megnézném azt a céget is.

Anyósomék is jártak így, hogy kifizették az előleget az ablakbeépítésre majd folyton odázták a munkát.

Rákerestem a cégre és kiderült, hogy felszámolás alatt áll.

2019. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A futárcéghez semmi közöd, az eladóval vedd fel a kapcsolatot.

Én pont ezért nem fizetek ki semmit előre, sőt ha van lehetőségem rá, akkor inkább elmegyek én a csomagért.

2019. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

# 11

"Békéltető testület"

Még ez a megnevezés is egy rossz vicc. A magyar bürokráciát magam előtt képzelve nagyjából már előre tudom hogy mire számíthatok (sok jóra nem).


Időközben utánanéztem, mi az emberek véleménye erről a "békéltető testületről". Kb. mintha adnék a sz*rnak egy pofont, ennyit érne ha hozzájuk fordulnék.


Amúgy nem is a pénzveszteség a létező legbosszantóbb dolog számomra (tegyük hozzá, hogy azért nem vet szét a gazdagság) hanem az, hogy ez egy olyan ember születésnapi ajándéka lett volna, akinek holnap lenne a szülinapja és az, hogy ilyen pofátlan módon megrabolják az embert.


Szívem szerint följelenteném az egész bandát! De ha más nincs, majd megkérdezem az ügyvéd ismerősömet hogy ő mit tudna javasolni.

2019. máj. 11. 11:54
 15/15 anonim ***** válasza:
83%

„Fogyasztóvédelem, mint hatóság nincs.” [A 2019-05-11 11:29-kor megjelent válaszból.]

Valójában, 2017. január 1-től, mint elnevezés, nincs, de mint állami feladatvégzés: van.


Fogyasztóvédelmi Hatóság néven már nincs szervezet, de van fogyasztóvédelemmel foglalkozó hatóság; minden Járási Hivatalban van fogyasztóvédelmi felügyelőség, -osztály, -főosztály; hol hogyan nevezik. Ezek az elsőfokú fogyasztóvédelmi hatóságok.

A másodfokú fogyasztóvédelmi hatóság pedig – országos illetékességgel - a Pest Megyei Kormányhivatal.

Az volt a célja a szervezeti változtatásnak, hogy sokkal több helyen, és ugyanakkor sokak számára közelebb, a járásokban lehessen intézni a fogyasztóvédelmi ügyeket.


Úgyhogy, nem csak Békéltető Testülethez lehet fordulni, ami nem hatóság, nem hozhat végrehajtandó határozatot, nem bírságolhat; csak tanácsolhat, érvelhet, belátásra bíztathatja a feleket.


Persze, továbbra is úgy van, hogy az ügyfélnek, fogyasztónak, a szerinte hibázó félhez kell fordulnia panasszal. Ha nem így tesz, a fogyasztóvédelem oda irányítja. A fogyasztóvédelemhez akkor lehet fordulni, ha nem történt meg a panasza, kifogása, kártérítési igénye stb. megfelelő elbírálása, teljesítése.

2019. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!