Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ma még lehetséges...

Szerintetek ma még lehetséges önfenntartó életet élni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nem jársz el dolgozni hanem magadat tartod fent.

2019. máj. 19. 08:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kell hozzá legyen egy nagy telked, amin termelni tudsz mindenfélét, talaj is jó, esetleg állatokat is lehet tartani; esetleg a fölös terményedet még el is adhatod. Énszerintem ez lehetséges.
2019. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hidd el, hogy lehetetlen. Ha nyernél a lottón 1 milliátdot, akkor megtehetnéd, mert lenne miből finanszírozni ezt az életvitelt.

Én tanyán élek, 27 ezer négyzetméteres területen gazdálkodom, és nem kevésbe kerül. 2 hektár megművelése szántástól az aratásig 250 ezer forint, ha saját gépekkel csinálod, akkor sok-sok millióért venned kell gépeket, ami ilyen kis termletnél sose térül meg. Víz és gáz nincs, a bojler árammal működik, fűtés fával, ez telente 300-400 ezer forint kiadás. Falu 6 km-re van, de ott csak kis boltok vannak. Ha nagyobb üzletbe, bevásárlóközpontba akarok menni, az már 25 km, tehát autóra szükség van, tehát kell biztosítást fizetni, tankolni, szervizelni, javítani, tehát ehhez is sok pénz kell. Sok mindent nem tudsz előállítani. Csirkét, sertést, tojást, krumplit megtermelheted, de kenyeret már venned kell, mert hiába termelnél búzát, nem tudod megőrölni, mert malmod nincs. De venned kell ruhát, cipőt, wc papírt, mosószert, műszaki cikkeket, stb. mert azokat nem tudod előállítani.

Tehát csak úgy lehet, ha eladó terméked is lesz.

Ha sok pénzed van, akkor építhetsz egy passzív házat, tetejét telerakod napelemekkel és napkollektorokkal, vehetsz egy ekektromos autót, az élelmed 70 százalékát előállíthatod magadnak, és akkor évi 200 ezerből elvegetálhatsz. De nyilván ha már ennyi pénzed lenne, akkor eszedbe se jutna ilyen minimalista életet élni.

2019. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!