Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem régi a tetkóm, elkezdett...

Riki miller kérdése:

Nem régi a tetkóm, elkezdett hámlani (tudom ez normális) de ijenkor kenhetem, vagy moshatom, vagy várjam meg míg ez a réteg lehámlik is az új réteg képződik, is az nem baj ha kiszárad?

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 15:31
 1/2 Metionin ***** válasza:
Kend amikor érzed hogy szárad, moshatod is, csak ne áztasd, ne vakard, ne dörzsöld és a kis darabkákat ne tépdesd.
2019. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy kell kezelni, mint ahogy a tetováló elmondta.

Általánosan: fóliázod pár napig, addig a fóliát 3-4 óránkként cseréled (antibaci szappan és langyos víz - babaszappan is tökéletes rá -, majd papírtörlős felitatás és vékonyan bekenni, majd friss, új fólia vissza rá), fólia elhagyás után napi 2-3x mosod le, nem áztadod ki, lemosás után papírtörcsi ugyan úgy, majd vékonyan kenni. Napközben amint száraz, úgy vékonyan utánkenni. Ne tocsogjon a kenőcsben-kenőcstől. A hámlási folyamat vége után a hámlasztót el kell hagyni és utána a bőrt kell ápolni sima egyszerű testápolóval.

A hámlásnál ne dörzsöljük, nem vakarjuk, nem tépkedjük le, ha viszket, akkor kenni kell, nem szabad kiszáradni hagyni. Azért kell kenni, mert a hámosító elősegíti a szövetképződést, illetve addig is fedi a "sebet", kis részben hidratál. Szerintem erre tökéletes a bepanthen kenőcs (sima, nem plusz, nem baba, nem krém), de jobb a tattoomed termékcsalád, bár drágább.

2019. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!