Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák szak koreai, kínai vagy japán szakirány?

Figyelt kérdés

Melyik szakirányra érdemesebb jelentkezni?

Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi bármelyik szakirányról a 3 közül,hogy feltudjam mérni magamban,hová lenne érdemesebb mennem.

Bármilyen jellegű információt szívesen fogadok,amit csak tudni kell a szakról vagy bármi,amit megosztanátok velem,érdemes betartani stb.


A válaszokat előre is köszönöm! ❤



2019. máj. 23. 21:17
 1/7 anonim válasza:
64%

Sajnos nem ezekre a szakokra járok, de a testvérem éppen ebben az évben érettségizik, és ezeket a szakokat jelölte meg. Szerintem a választáshoz fontos, hogy ismerd milyen a felépítése a szaknak és milyen tantárgyakat kell elvégezni. Itt meg tudod nézni a szakok ütemterveit(ELTE): [link]

Mi ezeket nézegettük meg, amikor választottunk, illetve a felvin meg tudod nézni, hogy milyen mesterképzések épülnek a szakokra. Lehet, hogy az is segíti a választást.

A testvérem a kínai szakot jelölte elsőnek, mert valamennyire már megérti a nyelvet és érdekesnek találja a nyelv felépítését és a kultúrát.Illetve most sok ismerőse szeretne a k-pop miatt koreai szakra menni. A japánt csak azért nem jelölte meg mert annak kevésbé kedveli a hangzását.


Ami még fontos lehet, azok a ponthatárok, tavaly a japán 374, kínai 353, koreai 390 volt.


Tudom nem sok belsős infót adtam, de azért remélem ezek között is találsz valami használható infót.

2019. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Ha több infót tudsz esetleg még,szívesen várom!De így is sokat segítettél,köszönöm! ❤

2019. máj. 24. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Szerintem a kínait válaszd, mert japán szakon a nyelvoktatás pocsék mind a két egyetemen. Egyébként ezzel kapcsolatban bármelyik japán szakos hallgatót felkeresheted. Kb. ugyanaz lesz a véleménye mint nekem :


Üdv, szintén egy japán szakos hallgató.

2019. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Azonban úgy tudom ez a szak nem a nyelvre épül,úgyhogy nem igazán értem miért mondod ezt. És miért pont a kínai? Mit tudsz arról a szakról?

De ha már japán szakos vagy,tudnál nekem mesélni egy kicsi arról is? Miért választottad azt? Mik a tapasztalaidat?Hanyadik évedet töltöd ott? Stb. Mindenre kíváncsi lennék.


Előre is köszönöm a választ!

2019. máj. 24. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Köszönöm szépen a választ!


Azonban úgy tudom ez a szak nem a nyelvre épül,úgyhogy nem igazán értem miért mondod ezt. És miért pont a kínai? Mit tudsz arról a szakról?


De ha már japán szakos vagy,tudnál nekem mesélni egy kicsi arról is? Miért választottad azt? Mik a tapasztalaidat?Hanyadik évedet töltöd ott? Stb. Mindenre kíváncsi lennék.



Előre is köszönöm a választ!


Szia! Valóban jól tudod, ez a szak NEM a nyelvre épül, ez egy főiskolai képzés. Tehát nem nyelviskola. Én korábban a KRE-n tanultam, de nagyon nem jött be az, ahogy osztályoztak. (ha kell, privátban kifejtem). Nos az ember általában azért jelentkezik egy nyelvi szakra, hogy valamilyen szinten megtanulja az adott nyelvet is, legalábbis szerintem. (ellenkező esetben mi értelme van az egésznek??)


Anno, mikor az egyetem tanszékének oldalát olvastam nagyon megtetszett, hogy milyen szakembereket képeznek. Mikor bekerültem, már az első félévben megváltozott a véleményen (sok tölteléktárgy, amire nem épül semmi, a nyelvi képzés nulla, az első évben többet tanulsz Kínáról, Vietnámról, Koreáról, Iránról, Egyiptomról, A görög nyelv kialakulásáról, a különböző germán rúnákról, na szóval... szerintem ezzel el is mondtam a lényeget. ) De ha már elkezdtem, nyilván nem fogom otthagyni. A KRE-n összesen 1 évet töltöttem, majd újrafelvételiztem az ELTE-re. Ott kicsit nagyobb a hajtás, viszont valamivel kevesebb a tölteléktárgy, de alapjában véve mind a két egyetemre igaz, hogy a képzés nyelvi része nevetséges.


Miért javaslom inkább a kínai szakot?


Elsősorban talán azért, mert ott több az anyanyelvű tanár, alapban több a nyelvfejlesztő órák száma, és őszinte leszek, több értelmét is látom, mint a japánnak.


A KRE-re visszatérve, én egyenesen undorítónak tartom, hogy egyes, hulladéktárgyakból sokkal nehezebb átmenni, mint a szakmai tárgyakból. Volt egy olyan tárgy (privátban szintén elmondom), amelyből az adott évfolyam 92%-a megbukott :"D Mondjuk ez éppenséggel nem egy tölteléktárgy volt, de a 6 tanóra / 1 félév nem volt elég ahhoz, hogy mindent rendesen leadjanak. És akkor ugye, első évben ott van még a második kötelezően választandó keleti nyelv, nekem a kínai volt.


(azon nevettem a legjobban, hogy az egyik évfolyamtársam, akit sosem láttam órán, annak ellenére, hogy gyakorlati tárgyból maximálisan 3 hiányzás engedélyezett (még a névsort is felolvasták minden nap), szóval egyetlen kínai nyelv I és II. órára sem jött be, DE a vizsgára igen... hozott magával 2 db A4-es lapot, amin az összes kínai írás fenn volt, és a tanár szeme láttára kipuskázta a francba az egészet :D Mintha semmi sem történt volna :D


Olvastam valakinek a posztját interneten, akit elvileg ki is vágtak, na ő szépen megmondta a frankót :"D.


Mondjuk szerintem is elég gusztustalan dolog a diák tudta nélkül tárgyakat felvenni, majd a 3. alkalomnál kicsapni, egy olyan nívótlan szakról, mely csak azoknak jó, akik korábban már tanulták a nyelvet középiskolában. És akkor még beszélhetnénk arról is, hogy mi a francért kell minden egyes évben közel 140 hallgatót felvenni!!! Ha egy csomó tárgyból csak 23-25 főnek van hely a tantermekben... Nem mindenki akar a teremkapacitás miatt 2-3 évvel továbbjárni...


De természetesen van olyan hallgató is, aki ezzel is beéri, és nagyon tetszik neki a szak. Aztán kikerül (tisztelet a kivételnek!) szinte nulla tudással...

2019. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem igazán jön be neked ez a szak...

A nyelvoktatásról annyit,hogy nyílván nem azért mennék oda,hogy a nyelvet megtanuljam(részben igen),mert tisztában vagyok a szak fogalmával,hogy a kultúrát,történelmet,vallást,szokásokat tanítják meg. Ahogy olvastam a felvi.hu-n tisztán kijelentik,hogy nem a nyelvre épül,tehát ne úgy menjen oda az ember,hogy majd ő megtanul az adott nyelven. Én sem feltétlen azért mennék,de plusz önszorgalommal úgy érzem azt is eltudnám sajátítani. Nem tudom te mennyit foglalkoztál a nyelvvel pluszban..


Egyébként nagyon örülnék,ha privátba megírnád azokat a bizonyos tantárgyakat és hogy-hogy megy az oktatás!

És mivel mind a két egyetemre jártál..hogy érzed,melyik a jobb?

2019. máj. 25. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Annyit foglalkoztam vele, hogy csináltam egy N3-mas és egy Origó B2-es nyelvvizsgát az angol felsőfok, és a kínai alapfok mellé :)


Az ELTE-t azért szeretem, mert sokkal nagyobb egyetem, nincsenek gondok a teremkapacitással, igaz nem is vesznek fel minden évben 140 diákot. Az én véleményem a felvételt illetően pontosan az, hogy legalább középfokú japán nyelvtudáshoz kellene kötni.


Egyébként én sem feltétlen a nyelv miatt mentem. Szeretem a nyelvet, a történelmet (a szavadon választható tárgyak közül sok japán történelemmel kapcsolatos tárgyat felvettem és jelesre vizsgáztam. Az országismeret órákról már nem is beszélve :).


Ettől függetlenül a képzés nyelvi része pocsék. Persze ez csak az én véleményem, mindenki más véleménye ellentétes az én véleményemmel. Én abban a hitben voltam, hogy a nyelvet legalább olyan komolysággal tanítják, mint a többi tárgyat. (valamivel majd el is kell helyezkedni).


Még annyit tennék hozzá, hogy nekem már az egyetemi felvételi előtt megvolt az N4-es nyelvvizsgám, és nem fogtam feleslegesen vissza másokat olyan alapvető dolgokkal, amiket otthon is meglehet tanulni tanári segítség nélkül.

2019. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!