Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kirúgnak valakit a munkahel...

Ha kirúgnak valakit a munkahelyéről, akkor az új munkáltató ja kétheti a régi munkáltatótól azt az információt, hogy a személyt kirúgták-e és hogy pontosan miért?

Figyelt kérdés
A kérdés csupán elméleti síkon fut, egy vitába bonyolódtam bele ezzel kapcsolatban és szeretnék pontot tenni az ügy végére. Én úgy tudom hogy az új munkáltató csupán a betöltendő pozícióval kapcsolatos információkat kétheti a régi munkahelyről, pl a szükséges szakmai tapasztalat és papírok megléte. Főként jogokat ismerő emberek válaszát várom.

2019. máj. 24. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerni kerheti, de ha a masik kiadja, akkora adatvedelmi pert lehet a nyakaba akasztani, hogy belerokkan. A korabbi munkaltato csak azt arulhatja el, hogy igen, a delikvens itt dolgozott x ideig, teljes- vagy felallasban/megbizassal/akarhogy.
2019. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fű alatt úgy is elmondja, és teljesen más indokkal nem vesznek fel, vagy küldenek el.
2019. máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valakinek megszűnik a munkahelye bármilyen okból ún. leszámolási papírokat kap, amiben szerepel a munkaviszony megszűnésének módja is (elbocsátás, közös megegyezés, elbocsátás felgyelmivel stb.). Ezt az új munkáltatónál be kell mutatni, mert ezen szerepel az is, hogy terheli-e valamilyen levonás az illető munkabérét. Ebből az következik, hogy ezekből a papírokból tudni fogják, hogy hogyan szünt meg a munkaviszony. Általában azt szokták bele írni, hogy közös megegyezéssel még akkor is, ha nem a dolgozó mond fel, hanem elküldik valami miatt, ebből viszont nem derül ki a konkrét ok. De nem hinném, hogy bármelyik munkáltató felhívná az előzőt, hogy információt kérjen a dolgozóról, szerintem ez nem szokás.
2019. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 de, van az a hely, ahol ezt megteszik. Banki szferaban pl. siman.
2019. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!