Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató ami alapján...

A munkáltató ami alapján határozza meg a dolgozók fizetését?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha amúgy is több mint 10millio Ft a napi selejt, akkor mit számít nekik ha egy kicsit többet adnak a dolgozóknak?


Arra akarok kilyukadni, hogy több mint 10éve kezdtem az első munkahelyem operátorként, 200ezer Ft havi fizetés, most ugyanott vagyok, csak a logisztikába és szintén 200ezer Ft a havi fizetésem...


80Ft-al kapok többet óránként, mint Józsi bácsi, aki bejön az utcáról és nem ért semmihez.


Ez mégis mi? Más helyeken is így megy?


Nem lehetne felnyomni a céget valahogy?



2018. okt. 7. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg mutass olyat, amit nem tud Józsi bácsi megcsinálni az utcáról, és akkor kapsz többet. Ha 10 év alatt semmiben nem váltál nélkülözhetetlenné vagy legalább szakértővé, akkor ez kinek a felelőssége? Miért a céget akarod felnyomni a saját alkalmatlanságod miatt? Önkritika kellene, nem duzzogás!
2018. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mindenhol így megy. Ez belső stratégia szinte minden cégénl: sokkal több pénz van új embert felvenni, mint a meglévőknek fizetést emelni. Akár operátorról, akár programozóról van szó, a legtöbb nagy cégnél ez a helyzet.
2018. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értek az összes géphez, és az SAP-hoz is profi szinten
2018. okt. 7. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkaadót a minmálbéren, és a garantált bérminimumon kívül nem sok minden kötelezi a munkabérrel kapcsolatban. Ha van valaki, aki 200 ezerért elvégzi a munkát, miért fizessen többet? Ha nem talál embert, kénytelen lesz emelni. Nehezen hiszem, hogy profi SAP-s lennél, de ha így van, akár milliós havi fizetésed is lehet, de ahhoz másik munkahelyet kell találnod.
2018. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Profin értesz a SAPhoz?

Nem drága, akik profin értenek a SAPhoz, azok a SAPnál dolgozó tanácsadók, akik ügyfelekhez járnak napi több tízezerforintos napidíjért.

Ha valóban sok mindenhez értenèl, akkor simán keresnél egy másol céget, aki megfizet.

2018. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Mondják hogy el lehet menni, meg amíg van aki ennyiért megcsinálja, nem emelnek.

Engem se fizetnek meg az egészségügyben, hányszor megkapom, hogy miért nem mentem külföldre, miért nem költözök Pestre és ott magánintézménybe mehetnék, még azok a nővérek is többet kapnak tőlem, akik elmentek árufeltöltőnek a Lidlbe.

Csak ha én lediplomáztam mégse megyek árufeltöltőnek, nem akarok külföldre se menni és a gyerekem miatt Pestre sem akarok bejárni. Helyben meg ez van. Nem akarok örökre itt ragadni, de ha elmegyek úgyis jön a helyemre egy pályakezdő, aki megcsinálja ennyiért. Bár a közszférában szerintem akkor se emelnének ha nem jönne senki, szépen mindenki meghalna a kórházban és ámen.

2018. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

"Arra akarok kilyukadni, hogy több mint 10éve kezdtem az első munkahelyem operátorként, 200ezer Ft havi fizetés, most ugyanott vagyok, csak a logisztikába és szintén 200ezer Ft a havi fizetésem..."


Ez nem a munkáltató és nem Józsi bácsi hibája. Egyedül a tiéd, ha csak annyit tudsz megkeresni, mint 10 éve.

2018. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"10éve kezdtem az első munkahelyem operátorként, 200ezer Ft havi fizetés" kötve hiszem, hogy 10 éve 200 ezret kaptál operátorként! Még ma sem fizetnek ennyit bruttóban sem! Max mindenféle bónusszal, túlóra pénzzel együtt (bruttóban).
2018. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én nettó 200-250 között kapok pár túlórával, de keveslem... Nem értem hol dolgoztok Ti...

Itt a környéken van több gyár, mindenhol többet fizetnek. Egy a jó az cégünknél, hogy nem soron dolgoznak az emberek.


Mint írtam, ennyit kapnak friss dolgozók is, akik semmihez nem értenek. Csak jönnek betanulni.


De lényeg az lenne, hogy miért csináljak meg mindent mikor annyit kapok mint a többi.

2018. okt. 9. 19:21
 10/11 anonim válasza:

Már régi a kérdés de azért írok ide.


Elmondom neked hogy az én cégem meglépte azt a pofátlan lépést, hogy az új alkalmazottakat szakmai, míg minket "régi" dolgozókat sima minimálbérért alkalmazott. Az új dolgozók, nem hogy képzettebbek, még képzetlenebbek is voltak, mint sorstársaim és persze én. Az új dolgozók a magasabb szakmai minimálbérért sokkalta kevesebb munkát tettek le az asztalra, mint minimálbéres évek óta ott dolgozó társaik. Ezt a kedves kollégákkal bebizonyítottuk a cég számára, hogy mindössze 4 órás munkavégzéssel (8 órás munkaidőben) simán teljesíteni tudjuk, ott meg is álltunk. 4 óra munkavégzéssel utolértük őket 8 órában. Ez meg is hozta az eredményt. Ha többet akarsz keresni bizonyítanod kell, hogy mennyit is ér a munkád a cégnek. No meg kell pár jó munkatárs aki ebben szintúgy segít, elvégre nekik is érdekük, hogy az újonnan belépőktől többet keressenek.

2019. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!