Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnap 4 fogamzásgátlót...

Tegnap 4 fogamzásgátlót szedtem be most ezek a tünetek vannak ez most mi?

Figyelt kérdés

Ki hagytam veretlen 4 napot és meg jot pedig nem most kellene, és be vetem 4 db és most el mulot?

Most ez mi? Igen tudom hülye ötlet volt ennyit be venni egyszer de most mi lessz?

Lehet terheség és az a beágyazodás volt? Mert már régebben is ki hagytam egyet De s meg utolsót és az orvos azt mondta az nem olyan nagy probléma



2019. máj. 28. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Sosem szabad ennyi gyógyszert a fogamzásgátlóból egyszerre bevenni! Mivel igen, a 4x-es hormon okozhat soron kívüli vérzést.

DE ha 4 napot kihagytál, és ezalatt éltél nemi életet más védekezési forma (óvszer) nélkül, akkor minimálisan, de meg van az esély a teherbe esésre.

Ezért van az is, hogy ha antibiotikumot kell szedni, ami gyengíti fogamzásgátló tbl. hatását, (vagy hasmenéses betegséged volt, s így nem tudja kifejteni a hatását a tbl.) akkor óvszerrel IS kell védekezni!

Ha egy napot hagysz ki, valóban annyira nem nagy probléma, de azért 4 nap húzós, mivel csökken a véredben a mesterséges hormonszint.

Hogy most mi lesz? Pár napig - főleg ha sűrűn élsz nemi életet - használjatok gumit is a fogamzásgátló mellett, a gyógyszert szedd továbbra is.

2019. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!